Ktorý spratný kočík odporúčate do snehu?

Zodpovedané
9. dec 2021

Ahoj,

hľadám kočík do snehu. Momentálne mám Zopa Move, ale ten to nedáva v snehu. Strašne sa na kolieska lepí sneh a potom sa zasekávajú S prednými prejdem maximálne pár metrov a hneď sú zaseknuté od snehu.

Požiadavky na športový kočík:

  • nech sa skladá s konštrukciou,
  • je spratný,
  • nezruinuje rodinný rozpočet,
  • zvládne sneh.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

hľadáš kočík do snehu, aby mal funkcie Zopy - otočnosť sedadla, nekorýtkový, skladný, skladanie s nasadenou konštrukciou.

Neviem do akej cenovej relácie mám zaradiť Tvoje kritérium - nezruinuje rodinný rozpočet. Keďže neviem, aký veľký rozpočet je u teba.

Pozri si model z Veľkej Británie - Mamas&Papas Ocarro, ktorý je stavaný na najrôznejšie povrchy. Na pomerne kompaktný rozmer ho tak napriek veľkosti dokážeš zložiť aj jednou rukou bez potreby odnímať či otáčať sedadlo. Jeho väčšie kolesá s hrubou vrstvou peny sú dvojito odpružené pre čo najvyšší komfort jazdy. Reflexné pásy po ich obvode zvýšia viditeľnosti aj v zhoršených svetelných podmienkach. Športovú časť môžeš polohovať až do ľahu vhodného aj pre tých najmenších. A kľudne siahni po bazárovom modeli.

Mamas&Papas Ocarro

Ďalším pomerne ľahkým full-size športovým kočíkom do snehu je Nuna Mixx Next. Jazdí na Lkovej konštrukcii so špecificky zahnutou rúčkou. Tú ako aj tie predchádzajúce variácie dokážeš zložiť aj s nasadeným sedadlom v oboch smeroch. Výhodou je aj priestranný nákupný košík s dobrým prístupom. Pýši sa dvomi dôležitými vylepšeniami.
Prvým je vylepšené podstatne citeľnejšie a efektívnejšie odpruženie zadnej časti konštrukcie. Takže s Mixx Next hladšie a v pohodlí prejdeš aj nerovnosti či sneh.
Druhou je kompaktnejšie skladanie, keďže zadné kolesá sa po novom zasúvajú pri zložení viac vpred. Tým celkový rozmer konštrukcie významne (až o 20 cm) skrátia. Model nájdeš aj tu na našom MK bazári a určite neoľutuješ.

Nuna Mixx Next

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally