Ktorý športový kočík zvládne dedinské cesty, ľahko sa skladá a vydrží do konca kočíkovacieho obdobia?

Zodpovedané
5. sep 2023

Ahoj,

potrebujem športový kočík pre ročného syna, ktorý je skôr väčšie dieťa.

Požiadavky:

  • nosnosť do 22 kg,
  • aby vydržal už do konca kočíkového obdobia,
  • skladný do malého auta - škoda Fabia,
  • aby prešiel dedinské cesty - rozbité cesty, štrk, aj trošku snehu,
  • aby som ho vedela ľahko poskladať do auta, keď pôjdem do mesta.

Mám vybraté dva kočíky:

Rozmýšľala som aj nad otočným v obidvoch smeroch Joie Versatrax alebo Valco Baby Snap 4 Ultra Trend.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky, ktoré máš vybraté sú určené väčšinou na mestský povrch, čomu zodpovedá materiál ich kolies a aj odpruženie.

Jediným modelom, ktorý zvládne aj nerovnejší povrch dediny je Petite&Mars Royal. Má aj dvojité odpruženie kolies. V roku 2021 prešiel výraznou zmenou v podobe výmeny materiálu kolies. Pôvodné penové boli nahradené odolnejšími zo zmesi gumy a peny - tzv. tvrdenými gumovými. Plus na jeho strieške bolo pridané náhľadové okienko. Toto je model, na ktorý by si sa mala zamerať, lebo spĺňa Tvoje kritéria výberu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally