Ktorý športový kočík sa ľahko skladá, je otočný a je vhodný aj do snehu?

Zodpovedané
20. sep 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s voľbou športového kočíka pre 5-mesačnú dcérku. Momentálne máme 2-kombináciu Cam Dinamico a autosedačku Cybex. Keďže som však nenašla adaptéry na Dinamico, nemôžem používať sedačku s týmto podvozkom. Taktiež mi športová časť Dinamica vôbec nevyhovuje - pripadá mi nízka a strieška je dosť labilná.

Pozerala som sa už po športiakoch ako Valco alebo Petite Mars, ale zistila som, že sa nedajú otočiť proti smeru jazdy a vajíčko na nich taktiež nepripojím. Potom som zvažovala Cybex Balios S Lux, ale ten mi príde malý. Pozerala som aj Britax - tie ak sa nemýlim by mali byť otočné.

Existuje športový kočík, ktorý sa dá kúpiť samostatne (mimo 2-kombinácie) a dá sa na neho pripevniť vajíčko Cybex, ľahko sa skladá, je otočný a je vhodný aj do snehu?

Plus ho chceme využívať do 2 - 3 rokov.

Alebo máme zabudnúť na otočnú časť a kúpiť rovno “pevný” kočík ako Valco?

Cenovo by som sa rada hýbala do 300 eur.

Ďakujem

Ahoj,

Tvoja voľba kočíkov je dosť rôznorodá. Sú tam modely, ktoré nemajú žiadne odpruženie alebo majú rôzne nosnosti sedadiel.

Ak niečo do mesta, tak kľudne stačí otočný model Britax Strider M. Ten má tvrdšie odpruženie, ktoré je porovnateľné s Tvojím kočíkom Cam Dinamico. Sedadlo je však priestrannejšie a má až 22 kg nosnosť.

Cybex Balios S Lux je tiež mestským kočíkom. Jeho sedadlo je priestranné a v pozícií takmer úplného ľahu. Má skoro 100 cm. Nosnosť jeho sedadla je tiež 22 kg. Jeho skladanie je jednoduché, no vyžaduje trošku tréningu.

Ja Ti odporúčam pozrieť si model Zopa Quest, ktorý je mnou často odporúčaný. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Nová Zopa Move Cross má oproti Questu nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením. Má teleskopickú rukoväť, ktorú nastavíš vo výške od 97 do 109 cm. Nemá však na chrbtovej opierke športového sedadla sieťovinu, ktorú oceníš hlavne v lete.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally