Ktorý športový kočík na dedinu mám vybrať?

Zodpovedané
29. sep 2023

Ahoj,

chcela by som ťa veľmi poprosiť o radu s výberom športového kočíka. Prechádzala som si tu viacero článkov, ale ja sa v tom skrátka stále strácam a neviem si vybrať.

Rada by som, aby spĺňal tieto požiadavky:

  • Najlepšie 4 nafukovacie kolesá a odpruženie, pretože by som ho chcela používať na dedine, kde nemáme dobré cesty a na poľných cestách pri prechádzkach.
  • Polohovateľné aj do úplného ľahu aj sedu. Syn má 8 mesiacov a rád si v kočíku pospinká, tak aby mal pohodlie.
  • Veľká strieška, aby mu pri spánku čo najmenej svietilo slnko. Nemá to rád.
  • Nastaviteľná rúčka, ja mám 163 cm a muž 180 cm.
  • Dostatočne veľký úložný priestor pod kočíkom, aby sa tam zmestil aj nákup.
  • Ľahké ovládanie a manipulácia.
  • Cena pri novom tak do 400 eur, ale nižšia cena poteší.

Spĺňa niektorý tieto moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pre nerovnejšie terény a vyhnutie sa prípadným defektom sa najčastejšie používajú nenafukovacie kolesá. Tie sú buď plnené penou, gélom alebo vzduchom – tzv. so vzduchovými komorami. Majú vlastnosti podobné nafukovacím, akurát pri nich nehrozí riziko defektu. Výrobcovia čoraz častejšie používajú práve tieto kolesá, ktoré sa nazývajú aj – tzv. bezúdržbové kolesá.

Neviem či preferuješ štvorkolesový alebo trojkolesový model.

Vo všeobecnosti sa v teréne lepšie manipuluje s trojkolesovým kočíkom, aj keď lepšiu stabilitu má vraj štvorkolesový kočík. Ja osobne mám do terénu trojkolesový Baby Jogger Summit X3. Manipuluje sa mi s ním super iba jednou rukou, hoci má vyššiu celkovú váhu (12,7 kg). Skús si ho pozrieť ako bazárový model, staršie modely pred rokom výroby 2022 sa polohovali do úplného ľahu.

Podobným modelom, ktorý je však cenovo dostupnejší je tohtoročná kočíková novinka Kinderkraft Helsi.

Ostatné trojkolesové modely Ti pripínam v mojej nedávnej odpovedi, aby som sa neopakovala:

A tie štvorkolesové Ti tiež pripínam. Pozri si hlavne modely Lonex Sport, Petite&Mars Airwalk, Gesslein S4 Air+ a Carrello Bravo Plus:

A nezabudni si pozrieť aj najnovší model Zopa Move Cross 2, ktorý Ťa určite poteší super cenou pri kúpe nového kúsku.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally