Ktorý športový kočík má pevnú konštruciu a xxl striešku?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

potrebujem poradiť pri výbere športového kočíka pre môjho ročného synčeka. Hľadám kočík, ktorý bude mať dostatočne pevnú konštrukciu, keďže ku kočíku chceme používať skejtík pre dvojročnú dcérku. Musí teda zvládnuť väčšie zaťaženie a nebude hneď hrkať pri jazde po rozbitých chodníkoch.

Doteraz sme mali Jane Slalom Pro, s ktorým som bola celkom spokojná. A to najmä pre jeho dobrú ovládateľnosť a nafukovacie kolesá (dostali sme sa s ním takmer všade). Bol však dosť veľký, ledva sme sa vošli do výťahu, takže nový kočík by mohol byť trošku menší (avšak nie je to podmienka) a nevyhovovali mi 3 kolesá.

Nový kočík by teda mal byť 4-kolesový (s nafukovacími kolesami, prípadne s odpružením), s pevnou konštrukciou, dobre ovládateľný, dostatočne priestranný (aj na fusak) a s možnosťou dať ho do úplného ľahu. V kočíku nám synček často zaspí a chceli by sme ho využívať do konca kočíkovacieho obdobia. Zároveň by som odcenila veľkú xxl striešku, keďže u nás často fúka.

Veľmi sa mi páči kočík Petite&Mars Street+ Air (keďže spĺňa väčšinu mojich požiadaviek a veľmi sa mi páči dizajn). Obávam sa však, že nebude dostatočne silný pre obe deti. Za tú cenu sa možno dajú nájsť aj iné, lepšie kočíky. Rozpočet máme cca 300 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

tvoje obavy sú opodstatnené. Športový kočík Petite&Mars Street+ je prevažne určený na použitie do mesta, rýchle presuny k lekárovi, na nákup, na malé občasné výlety. Jeho konštrukcia však neznesie zaťaženie 2 detí. A v poslednej dobe recenzie na tento model nie sú až také priaznivé: veľmi labilný, sám sa nám počas cesty “skladá” a praská, kolieska extrémne vŕzgajú od prvej prechádzky. Toto by si asi nechcela prežívať.

Petite&Mars Street+

Skús si pozrieť kočíky od značky Mamas&Papas. Taký Mamas&Papas Ocarro je kvalitný a luxusný športový kočík a iba čisto športový kočík tu na MK ho môžeš kúpiť ako nový za 375 eur. Pri tomto modeli sa nemusíš báť ani kvalitnej bazárovky. A tých pár eur naviac jednoznačne pocítiš na kvalite.

Mamas&Papas Ocarro

Skús si pozrieť aj Anex l/type. Ide o najkompaktnejší full-size, otočný kombinovaný kočík. Je vybavený kompaktnou, no všestranne schopnou konštrukciou o hmotnosti pri nasadenej športovej časti 11,1kg. Je s dvojitým systémom odpruženia pri kolesách a aj v stredovej časti. Kolesá sú bezúdržbové - gumové, takže defekt nehrozí. Športového sedadlo je mäkko polstrované s 22 kg nosnosťou. Sedák je plne otočný v oboch smeroch a sklopný až do ľahu o celkovej dĺžke ložnej časti 86 cm. V oboch smeroch ho tiež možno zložiť spolu s konštrukciou. Má prémiové polstrovanie a aj rozšíriteľnú striešku. K setu obdržíš aj prebaľovací ruksak, ako aj držiak na nápoje, ktorý na konštrukciu možno pripojiť na ktorúkoľvek stranu - pravú i ľavú.

Anex l/type

Posledný jeZopa Cyrrus Air. Ten je terénnejšou, vyššou variáciou modelu Zopa Cyrrus. Je ľahšou a skladnejšou, cenovo dostupnou alternatívou pre menej náročných rodičov, ktorí potrebujú niečo aj pre staršie dieťa a zároveň na nerovnosti. Sedacia časť je pomerne priestranná a polohovateľná v chrbtovej i nožičkovej oblasti individuálne, až do polohy ležmo. Doplnená je rozšíriteľnou strieškou s vetracím náhľadovým okienkom, odklápateľnou vetracou časťou za chrbtovou opierkou, detským madlom, ako aj bezpečnostným medzinožným pásom. Konštrukcia kočíka je vybavená nafukovacími kolesami s miernym odpružením na tlmenie nárazov, takže zvládne aj horšie podmienky. Kočík dokážeš zložiť aj za pomoci jednej ruky. Tu na MK ho ako nový zoženieš za sklenú cenu 155 eur.

Zopa Cyrrus Air

Pre dcérku skús pozrieť ZOPA Stúpadlo a možno pripoj aj ZOPA sedátko ku stúpadlu. Myslím, že dcérka si občas rada sadne a nechá sa viezť.

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard jeho pomocou sa aj starší chodiaci súrodenec môže kedykoľvek zviezť.

ZOPA Sedátko ku stúpadlu Segboard

ZOPA sedátko ku stúpadlu Segboard určite oceníte, ak vozíte v kočíku malé dieťatko a súčasne sa staráte o staršie dieťa, ktoré už chodí samé.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally