Ktorý športový kočík má nosnosť aspoň do 25 kg?

Zodpovedané
23. mar 2022

Ahoj,

synček bude mať 6 mesiacov a onedlho by sme chceli kúpiť športový kočík aspoň do 25 kg. Chcela by som, aby sa dal dať do úplneho ľahu, aby mal predĺženú striežku a aby bol širší. Najlepšie by bolo, ak by bol aj otočný v oboch smeroch. Mám však pocit, že ak je aj otočný v oboch smeroch, tak je užší a aj do menej kg.

Aký je Tvoj názor?

Poradíš kočík v rozumnej cene?

Ďakujem

Ahoj,

veľa kočíkov má nosnosť 25 kg, ale vždy sa jedná o celkové zaťaženie celého kočíka. Počíta sa do toho teda aj váha nákupného košíka alebo vreciek/organizérov. Zaťaženie sedadla je obvyklých 22 kg, ale kočík uvezie väčšinou viac 🙂.

Obojsmerné kočíky sú skutočne menej priestranné, ťažšie a aj drahšie. Avšak polročnému dieťaťu by som ho pokojne zaobstarala.

Z tých neotočných kočíkov odporúčam Hauck Uptown a Petite&Mars Royal. Obidva majú odľahčenú a odpruženú konštrukciu, gumové kolesá, nastaviteľnú rukoväť a možnosť úplného ľahu. Ďalej potešia aj dlhou predlžovacou strieškou, priestranným nákupným košíkom a ľahkým skladaním aj ovládaním.

Najväčší rozdiel je v hmotnosti a rozmeroch. Petite&Mars Royal je o trochu ľahší. Má menší rozmer po zložení a ponúka väčšiu ložnú plochu na dĺžku (na šírku sú na tom rovnako). Super je aj jeho bohaté príslušenstvo, ktoré ku kočíku dostaneš – obojstrannú vložku, nánožník a prebaľovaciu tašku.

Jedno z najširších sedení ponúkne aj Babystyle Oyster Zero, ktorý tiež spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Teda okrem nosnosti, ktorú má nižšiu, ale bez obáv uvezie aj ťažšie dieťa.

Z obojsmerných odporúčam model Moon Resea Sport. Sedenie má trochu menej priestranné, ale je stále dostatočné. Za to má z nich najkompaktnejšiu veľkosť po zložení. Samozrejmosťou je tiež predĺžená strieška aj úplný ľah s polohovaním nôh, prijateľná cena a krásny dizajn.

Ďalej ma napádajú aj Joie Versatrax, Valco Baby Snap Ultra Trend, Zopa Move, ktoré sú tiež obojsmerné a cenovo dostupné. Tak na nich pozri, či Ťa nezaujmú.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia