Ktorý športový kočík je vhodný pre 7-mesačnú dcérku do dedinského terénu?

Zodpovedané
26. jan 2023

Ahoj,

hľadáme športový kočík do dedinského terénu, ale aj na prechádzky lesnými chodníčkami. Dcérka má momentálne 7 mesiacov.

Moje požiadavky:

  • aby sa dal dať do ľahu bez nejakých veľkých krokov, ktoré by ju prebudili,
  • predĺžená strieška,
  • aby sa ľahko skladal do kufra,
  • aby bol otočný do obidvoch smerov.

Ja mám 170 cm a manžel 180, tak aby nám bolo madlo dostatočne vysoké.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

na takýto terén sa hodí športový kočík Easywalker Harvey3, ktorý je korýtkový. Resp. jeho bratský model Easywalker Jimmey, ktorý je naopak s úplným rovným 180-stupňovým ľahom.

Skôr by som sa však pozerala po neotočných športových terénnejších kočíkoch ako je Baby Jogger City Elite 2 či menší mestskejší model Baby Jogger City Mini GT2. Síce majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale ich kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally