Ktorý športový kočík je vhodný na časté presuny a je spratný?

Zodpovedané
Dnes o 11:24

Ahoj,

hľadáme športový kočík pre 14-mesačnú dcérku, ktorá váži 8 kg. Mal by byť ľahký a spratný, ale zároveň pohodlný aj na dlhšie spánky. Veľa sa presúvame autom alebo lietadlom, preto sú pre nás parametre ako váha a spratnosť dôležité. Dcérka stále máva pomerne dlhé 2 spánky v kočíku, takže aj pri jazde by mal byť pohodlný.

Ideálne by bolo keby sa dal otočiť aj do protismeru a mal predĺženú striešku, ktorou jej vieme tieniť, keď zaspí. Autosedačku máme značky Cybex, takže pripojiteľnosť ku kočíku je tiež dôležitá. Terén bude väčšinou asfalt, občas nejaký terén.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

z otočných modelov by vám vyhovoval Thule Shine. Je to športový kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a chcú kvalitný kočík s moderným dizajnom. Športové sedadlo je priestranné, vďaka čomu v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa. Jeho teleskopickú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 90 do 105 cm, je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov. Jediné mínus je jeho nevhodnosť na palubu lietadla, čo je daň za otočnosť a priestrannosť sedadla.

Z neotočných kočíkov by som volila model Maxi-Cosi Soho. Ten je ľahký a super kompaktný, zároveň však dieťaťu poskytne počas prechádzok bezpečie a pohodlie. Funkcia automatického skladania umožňuje kočík ľahko a rýchlo zložiť jednou rukou do kompaktného tvaru. Je možné používať pre deti od narodenia sklopením opierky sedadla do rovného ľahu.

Veľmi dobrým cestovným kočíkom je Jané Rocket Pro, s ktorým ťa pustia aj na palubu lietadla. Je určený pre stredne vysokých rodičov, ktorí radi a často cestujú. Nízka váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. Priestranné športové sedadlo možno napolohovať do skoro úplného ľahu. Výhodou je zabudovaná moskytiéra v strieške a vhodnosť sedadla aj pre väčšie deti vďaka 50 cm vysokej chrbtovej opierke.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally