Ktorý športový kočík je vhodný do ťažkého terénu?

Zodpovedané
18. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík do terénu. Myslím tým poľnú cestu, horu, štrkové cesty, do kopca.

Teraz máme z kombinácie Camarelo Zeo. V teplých dňoch trávime čas často vonku a práve v takomto ťažšom teréne.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

osobne by som do terénu najviac odporučila trojkolky.

Jednou z nich je napríklad Thule Urban Glide 2. Kočík Thule patrí k najľahším trojkolkám a veľmi ľahko sa s ním manipuluje. Nájdeš u neho veľké nafukovacie kolesá, ručnú brzdu, predlžovaciu striešku, uzatvárateľný nákupný košík a ľahké skladanie. Vo výbave mu chýba madlo a polohovanie nôh, ktoré si musíš dokúpiť zvlášť.

Ďalší odporúčam Baby Jogger City Elite 2. Oproti TUG2 má menšie, bezúdržbové gumové kolesá, polohovanie nôh a ponúka väčšie rozmery sedenia na šírku. Dĺžka je rovnaká. Vedie aj v rozmeroch v chrbtovej časti. Má vyššie položenú striešku, takže sa do neho zmestí aj väčšie dieťa a stále má dosť miesta nad hlavou. Madlo musíš dokúpiť aj zvlášť.

Ak by si chcela niečo kompaktnejšie, tak postačí aj Baby Jogger City Mini GT2. Aj keď má menšie kolesá, tak klame telom, pretože terénom prejde bez problémov. Momentálne ho testujem pre obsiahlu recenziu a nie je nič, čo by neprešiel 🙂. Je to skrátka dobrá voľba ako do mesta, tak aj na túry do prírody. Rozmerovo je na tom navyše ešte lepší ako Elite 2.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia