Ktorý športový kočík je ľahký, ľahko skladateľný a vhodný aj na zimu?

Zodpovedané
Dnes o 06:36

Ahoj,

zatiaľ máme športovú časť z trojkombinácie, ale v priebehu zimy by sme chceli vymeniť za niečo praktickejšie. Syn bude mať vtedy okolo roka.

Moje požiadavky:

  • ľahký,
  • jednoduchá manipulácia (skladanie, rozkladacie), keďže často cestujem sama autom,
  • čo najkompaktnejšie rozmery v zloženom stave,
  • vhodný pre väčšie dieťa, nosnosť aspoň do 22 kg,
  • predĺžená strieška s okienkom,
  • nánožník je výhoda,
  • úplný ľah nie je podmienka, keďže mám dieťa s refluxom tak spáva vyvýšene,
  • aby zvládol aj mierny terén dediny,
  • odpruženie je výhoda,
  • aby sme s ním zvládli aj zimu,
  • vhodný pre vyšších rodičov (172 a 183 cm),
  • cena do 300 EUR.

Zaujal ma Espiro Fuel, ale nikde som ho nenašla vystavený, aby som si ho mohla vyskúšať.

Bol by pre nás vhodný tento kočík a máš aj nejaký iný tip?

Ďakujem

Ahoj,

Espiro Fuel je cestovný typ kočíka, ktorý v poradni často odporúčam. Má super funkcie - jednoručné zloženie do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, časté presuny autom, na výlety a do mesta. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. Stojí sám, čo šetrí miesto pri uskladnení. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú jeho jednoručné ovládanie. Športové sedadlo je priestranné s možnosťou nastavenia do skoro úplne rovného ľahu s malým sklonom. Má na svoj typ odolné a odpružené bezúdržbové kolesá plnené gélom.

Je to však kočík, ktorý má fixnú výšku rodičovskej rukoväte vo výške 102 cm, vďaka čomu sedí nižším a stredne vysokým rodičom (do 160 cm).

Jediné jeho mínus za mňa sú predné kolesá bez možnosti uzamknutia. Zámok predných kolies je super vec, keď prechádzaš nerovnejším povrchom mačacích hláv či po travé, kamienkoch a podobne.

K Vašej výške skôr pasujú modely, ktoré sú určené pre vysokých rodičov. Sú to napríklad Easywalker Jackey2 XL, Carrello Bravo Plus, Carrello Bravo SL alebo Kinderkraft Trig 3.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally