Ktorý polohovateľný športový kočík je vhodný pre 20-mesačnú dcéru?

Zodpovedané
17. jún 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť so športovým kočíkom pre 20-mesačnú dcérku, ktorá váži 11 kg a meria 86 cm.

Požiadavky:

  • polohovateľný,
  • musí mať dlhú striešku proti slnku,
  • priestranný na sedenie,
  • cena 200 - 250 eur,
  • nevŕzgajúci,
  • aby mal pevné kolesá, keďže ho potrebujeme na výlety a na bežné prechádzky.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pojem pevné kolesá väčšinou znamenajú kolesá neotočné. Neviem, či je presne to, čo myslíš. Neotočné kolesá sú menej praktické na bežné prechádzky (z dôvodu horšej manipulácie). Odporúčam ich skôr do terénu. Predpokladám teda, že máš na mysli to, aby bola odolná a aby nehrkala 🙂.

S týmto rozpočtom by som sa zamerala na kvalitné bazárové modely. Jedným z nich je napríklad Britax B-Motion 4 Plus, ktorý patrí k najpriestrannejším kočíkom na trhu.

Podobným typom je Baby Jogger City Mini GT. Ide síce o trojkolku, ale je stabilná a celkovo má dobré jazdné vlastnosti. Rovnako ako Britax má priestranné sedenie a dlhú ložnú plochu aj pre väčšie dieťa. Nevýhodou je chýbajúce polohovanie nôh, ale dá sa dokúpiť.

Priestranný je aj Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade vo verzii Sport, teda s nafukovacími kolesami. Nemá síce odpruženie, ale nafukovacie kolesá jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú a prejde tak aj terén. Oproti predchádzajúcim modelom je ľahšia a má extra dlhú striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia