Ktorý otočný športový kočík s dlhou strieškou má čo najvyššiu nosnosť?

Zodpovedané
2. jún 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom športového kočíka pre skoro ročné dieťa. Momentálne máme Dorjan, ale je dosť nepraktický. Pri skladaní do auta sa musí rozkladať a zaberá veľa miesta.

Moje požiadavky sú:

  • otočný,
  • ľahko skladateľný,
  • vhodný do horšieho terénu,
  • dlhá strieška,
  • čo najvyššia nosnosť,
  • cenovo dostupný (cca 300€).

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

obojsmerné kočíky sú väčšinou ťažšie, menej priestranné aj skladné. Je možné, že ho časom vymeníš za ešte viac ľahší a kompaktnejší model, pretože staršie deti sa obvykle radšej vozia v smere jazdy.

Z tých cenovo výhodnejších odporúčam napríklad Moon Resea Sport, Joie Versatrax či bazárový Cybex Balios S Lux. Ide o mestské modely, ale ľahší terén zvládnu.

Ďalej odporúčam bazárový Britax Smile III, ktorý má z uvedených kočíkov najlepšie jazdné vlastnosti v teréne. Je však ťažší (13 kg).

Variantom môže byť aj bazárový Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému odporúčam zakúpiť nafukovacie kolesá.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia