Ktorý nekorýtkový športiak má dlhú striešku?

Zodpovedané
1. feb 2022

Ahoj,

potrebovala by som tvoju pomoc pri výbere športiaka. Máme dvojkombináciu Moon ReSea, ktorý nie je zlý. Ale na dedine mi je dosť tvrdý na nerovnej ceste. Vanička je dosť krátka (iba 6 mesiacov vydržala) a športiak má krátku striešku. Ale je veľmi super na ovládanie.

Takže hľadám športiak alebo dvojkombináciu, keďže plánujeme aj ďalšie bábo:

  • nekorýtkový,
  • nie veľmi ťažký,
  • dlhá strieška,
  • vhodný aj na trošku horší terén,
  • otočný - nie je podmienka, no syn sa zatiaľ nechce voziť po smere (bojí sa, keď ma nevidí).

Ktoré športiaky majú na spúšťanie do ľahu páčku a nie šnúrku na sťahovanie?

So šnúrkou neviem dobre pracovať.

Ďakujem

Ahoj,

ja by som ti odporučila pozrieť si nemecký model Hauck Vision X. Je to nový kombinovaný kočík. Hliníková konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži 10,2 kg. Tento kočík má 2x odvetranú a priestrannú vaničku s rozmermi 84 x 46 x 69 cm. Jej nosnosť je 9 kg. Po zložení je spratný aj do malého kufra auta. Zložíš ho dokonca jednou rukou na plocho. Nosnosť športovej časti je až 25 kg. Sedadlo je otočné, s možnosťou úplného ľahu a XL strieškou s náhľadovým okienkom. Bezúdržbové kolesá sú dobre odpružené, určené na zdolávanie mesta alebo aj rovného lesného terénu. Dĺžka kočíka je 94 cm. Tento kočík spĺňa každé jedno tvoje kritérium. Kočík si dokážeš sama vyskladať už od samostatného podvozku.

Hauck Vision X

Easywalker Rudey je tiež otočný športový kočík. Je o 1,3 kg ťažší od Visio-u s nosnosťou sedadla 22 kg. Sedadlo sa môže pochváliť aj dlhou ložnou plochou, ktorú si napolohuješ mechanizmom nakláňania vzadu. Má dostatočne dlhú striešku, ktorá síce nemá XL rozmer, no aj napriek tomu plnohodnotne ochráni dieťa pred slnkom. Nielen na dedine oceníš pevnú konštrukciu s odpružením a teleskopickou rukoväťou, ako aj XXL nákupným košíkom. Gumovým nenafukovacím kolesám nehrozí defekt. Podrobnú recenziu si môžeš prečítať v našej Kočíkopédií :D.

Easywalker Rudey

Pozrela by som si aj Mamas&Papas Ocarro, ktorý je kvalitným a luxusným športovým kočíkom. Jeho nosnosť sedadla je 22 kg a má aj otočné sedadlo. Väčšie kolesá s hrubou vrstvou peny sú dvojito odpružené pre čo najvyšší komfort z jazdy. Spĺňa aj požiadavku na dlhú striešku. Jeho čisto športovú verziu môžeš od predajcov priamo tu na MK kúpiť od 375 eur.

Mamas&Papas Ocarro

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally