Ktorý kočík značky Joolz je alternatívou ku kočíku Bugaboo Fox alebo Bugaboo Lynx?

Zodpovedané
4. jan 2023

Ahoj,

hľadám kočík Joolz, ktorý je alternatívou ku kočíku Bugaboo Fox alebo Bugaboo Lynx.

Požiadavky:

  • nízka hmotnosť,
  • od narodenia (2-kombinácia),
  • vhodný nielen do mestského terénu, ale nie vyslovene na hory,
  • jednoduché skladanie kočíka kvôli nakladaniu do auta,
  • nákupný kôš na väčšie/ťažšie nákupy,
  • možnosť pripojiť skejtík pre staršie dieťa,
  • možnosť nasadenie autosedačky.

S Bugaboo mám predošlé skúsenosi. Zvažujem, či ísť do Lynxu alebo Foxa. Čo sa týka Joolz, tu nemám žiadne skúsenosti, len odporúčania od známych.

Dá sa v bazári kúpiť 2-kombinácia podstatne lacnejšie ako Bugaboo?

Ak áno, tak ktorý Joolz?

Ďakujem

Ahoj,

po variabilnosti Bugaboo kočíkov sa Ti bude ťažko zvykať na inú kvalitnú značku akou je aj Joolz.

Bugaboo Lynx je hybridom pôvodných modelov Bugaboo Cameleon a Bugaboo Fox. Či už kúpiš Fox3 alebo Lynx, tak neurobíš zlé rozhodnutie. Na ich skladanie je potrebné si zvyknúť a natrénovať si ho, pretože nie je jednoduché a niekomu „nejde hneď na prvý šup". No takto to je u väčšiny kočíkov, že je to iba o troške tréningu a zvyku.

Ak Joolz, tak buď novinku Joolz Geo3 Mono alebo Joolz Day+ s nápravou all-terrain s neotočnými prednými kolesami. Jeho odľahčené bezúdržbové kolesá (kupuješ ich v základe) sú určené najmä do mesta. Na horších povrchoch ich dokážeš zaaretovať jednoduchým stlačením nohou bez potreby sa zohýbať, ale vedia sa opotrebiť. Na základe toho je lepšie dokúpiť si spomínanú all-terrain nápravu s neotočnými prednými kolesami.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally