Ktorý kočík s korýtkovým ležaním je vhodný pre 5 mesačné dievčatko?

Zodpovedané
27. jan 2022

Ahoj,

hľadám najlepší kočík pre 5 mesačné bábätko. S tým, čo máme, nie sme veľmi spokojní. A to hlavne pre jeho veľkosť (zaplní nám celý kufor).

Požiadavky:

  • korýtkové ležanie - možnosť ľahu akákoľvek,
  • ľahko sa s ním manipulovalo,
  • aby nezaberal veľa miesta,
  • ideálna by bola aj predĺžená strieška,
  • polohovateľná opierka nôh,
  • obojsmerný,
  • nejaké príslušenstvo ako je nánožník, taška,
  • hlavne spokojnosť pre dcérku a pre nás,
  • cena max. do 100 - 150 €

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

je veľká škoda, že si mi nenapísala terén v ktorom sa pohybuješ najčastejšie.

Ak sa teda zameriam na tvoje požiadavky a hlavne cenu max. do 100-150 eur, tak teda výber nie je široký, povedala by som, že skoro žiadny. A ešte k tomu pre 5 mesačné dieťa. Neviem ani, či chceš kočík nový alebo môže byť aj bazárový. Ja ti skôr odporúčam kúpiť kvalitný bazárový ako nový a hrkálku. V takejto cene kúpiš nový nekvalitný a neotočný. A neviem, či by sa tvoja 5 mesačná dcérka lepšie necítila ešte vo vaničke. Preto som ti pozerala kočíky z bazára priamo tu na MK a dvokombinácie športového + hlbokej vaničky.

Pozri sa po bazárovkách Concord Fusion alebo Concord Wanderer. Kolesá majú individuálne odpružené pre hladšiu jazdu mestom a ľahším terénom. Športové sedadlá majú veľmi priestranné. Pohodlne sa v nich vyspí aj väčšie dieťa. Aj v sede sú mierne naklonené. Pre väčšiu bezpečnosť majú možné uzamknutie päťbodových popruhov, takže dieťa ich nerozopne. Sedadlá sú mäkké a pohodlné s vnútornou vložkou. Fusion je však neotočný. V poťahu otočného madla u nich nájdeš integrovaný tenký nánožník. Priestranný nákupný košík zvládne aj väčší nákup.

Concord Fusion

Concord Wanderer

Potom si pozri Bugaboo Cameleon, ktorý má korýtkové sedadlo, to môžeš naklonením polohovať až do ľahu. Predné penové kolieska má s pridanými pružinami. Nákupný košík je väčší a dá sa uzavrieť. Strieška je priestranná. Sedadlo nového je upravené pre väčšie pohodlie, a je tiež priestrannejšie s vyššou chrbtovou opierkou. Nánožník na vaničku u Cameleona pripínaš po novom zipsom. Pri kúpe pozor na stav kolies, hlavne predných penových.

Bugaboo Cameleon

Potom Moon Nuova je síce ťažší - 13,8 kg, no zato spratný, priestranný, ľahko ovládateľný, strieška XL rozmerov, možnosť otočného nekorýtkového sedadla, odvetranie v strieškach, dobré odpruženie a kolesá z tvrdenej gumy nenafukovacie, ktoré sú dostatočných rozmerov pre prechádzky mestom, dedinou či miernym terénom.
Toto by bol u mňa kandidát číslo 1.

Moon Nuova

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally