Ktorý kočík s hlbokou vaničkou je vhodný do terénu?

Zodpovedané
29. okt 2022

Ahoj,

rada by som poradila s výberom kočíka, ktorý by okrem mesta zvládol terén lesnej apoľnej cesty. Zároveň musí mať ľahkú manipuláciu.

Preferujem dvojkombináciu, pričom dôležité je pre mňa kritérium s hlbokou vaničkou.

Zatiaľ ma zaujal model Inglesina Aptica XT a Easywalker Harvey, no rada sa nechám nasmerovať aj na iné značky či modely.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

osobne by som volila Easywalker Harvey z dôvodu dvojitého odpruženia.

Inglesina Aptica XT je slabšie odpružený kočík, ktorý sa hodí skôr na rovnejší mestský terén. Športovú časť má rozmermi skoro rovnakú ako Easywalker Harvey3. Oproti nemu je však o 2,5 kg ťažší a po zložení zaberie viac miesta. Hlbokú vaničku má prepracovanejšiu Aptica XT, pretože má zabudovanú ventiláciu zo spodu vaničky, ktorá sa dá polohovať. Taktiež má funkciu hojdania a dá sa použiť ako autovanička. Tieto funkcie u Harvey nenájdeš. Spoločnými znakmi vaničiek je ich podobná vnútorná veľkosť a zabudované ventilačné, či panoramatické okná.

Easywalker Harvey3 Premium je ľahší kočík s váhou konštrukcie s nasadením športovým sedadlom 11 kg, čo oceníš pri jeho prenášaní. Má dvojité odpruženie kolies a zvláda aj nerovný terén dediny. Kolesá má síce penové ale má možnosť dokúpenia terénnejších nafukovacích pneumatík, ktoré využiješ v nerovnejšom teréne. Hlboká vanička Harvey sa oproti modelu Aptica XT dá poskladať.

Ak chceš kočík, ktorý má všetko a aj vlastnosti hlbokej vaničky Aptica XT, tak odporúčam model Easywalker Jimmey. Podrobne som tento kočík a jeho funkcionalitu opísala v krátkom podrobnom článku, ktorý si môžeš prečítať.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally