Ktorý kočík pre vysokých rodičov a aprílové bábo je najlepší?

Zodpovedané
9. jan 2024

Ahoj,

som prvorodička a hľadám kočík. Ja mám 175 cm a partner 182 cm. Bábätko sa má narodiť v apríli.

Naše požiadavky:

  • XXL strieška,
  • dostatočne vetraný,
  • ľahko skladateľný,
  • vačšinou budem s kočíkom v meste, ale nech zvládne nejaký terén,
  • aby sa na konštrukciu kočíka dala priprevniť autosedačka,
  • dvojkombinácia, prípadne aj trojkombinácia,
  • zabudovaná sieťka proti hmyzu by bola výhodou,
  • cena do 700 EUR so všetkým, prípadne aj menej.

Ovplyvňuje farba kočíka teplotu, akú tam bude mať bábätko?

Keby chcem tmavozelenú a budem chodiť po horúcich dňoch kočíkovať.

Ďakujem

Ahoj,

farba kočíka ovplyvňuje teplotu. Vo všeobecnosti platí, že svetlá farba svetlo odráža a tmavá farba svetlo priťahuje.

Väčšine vyšších rodičov v prvom rade odporúčam model s intuitívnym systémom odpruženia. Je ním Nuna Mixx Next. Má zabudované všetky prvky, ktoré od kočíka očakávaš.

Podobnými, no drahšími modelmi so zabudovanou moskytiérou v strieške sú kočíky značiek Joolz a Muuvo.

Keďže som na veľmi podobnú otázku v poradni nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripnem. Sú v nej spomenuté všetky populárne a obľúbené modely, ktoré Ti budú vyhovovať:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally