Ktorý kočík má najodolnejšie kolieska?

Zodpovedané
2. sep 2021

Ahoj,

kúpili sme kočík Monza Go z druhej ruky a zlomilo/odpadlo nám jedno predné koliesko (na malom hrbole v meste). Je mi jasné, že už bolo asi nalomené pred nami, ale teraz mám všeobecne nedôveru voči kolieskam.

Ktorý kočík má najodolnejšie kolieska?

Ktoré kolieska sa dajú dobre opravovať?

Ďakujem

Ahoj,

ďakujem ti a som rada, že si svoju otázku napísala sem do Kočíkovej poradne.

Už párkrát som písala, že nemám rada poľské kočíky a toto je ten dôvod. Mnohé z nich vyzerajú dizajnovo úžasne, robustne ale pravda je že sú oveľa menej kvalitné ako iné značky. Lámu sa im konštrukcie, kolieska, po krátkom čase rámy a kolesá hŕkajú.

Preto mnohým mamičkám pri nižšom rozpočte odporúčam: "Radšej kvalitný bazárový kočík ako lacný nový, ktorý sa po krátkom čase rozpadne a dieťatko to najdôležitejšie čo máme, je v ohrození."

Je veľa kočíkov, ktoré majú konštrukčne odolné kolieska.

Mohla by som vymenovať desiatky značiek a typov no nemuseli by ti sadnúť.

Neviem totiž na aké veľké dieťa kočík vyberám, do akého terénu, aký je rozpočet.
Aké kritéria chceš aby spĺňal, napr. veľkosť striešky, otočný, neotočný, korýtkový, nekorýtkový, vek dieťaťa atď. Aby si ma pochopila, ja sama budem za chvíľu mať opäť 3 kočíky - jeden 3v1 od narodenia, jeden cestovný do mesta na nákupy a jeden do prírody na terén a hlavne pre pohodlie maličkého.

Prosím napíš mi opäť, pripomeň sa že si to ty ❤. Teším sa že ti budem môcť napasovať kočík vhodný práve pre teba 😉. A nezabudni ma odoberať či v poradni či na mojom účte, aby si mala všetky najnovšie informácie pre inšpiráciu.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally