Ktorý kočík má ľahšiu konštrukciu a je vhodný pre letné dieťa?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka (dvoj alebo trojkombinácia) pre dieťa, ktoré sa narodí v lete.

Moje hlavné požiadavky:

  • spratný do malého kufra,
  • ľahšia konštrukciu, aby som ho v pohode vládala skladať a nakladať do auta,
  • väčšia športová časť, aby malo dieťa priestor a nebolo vtesnané,
  • kolesá do horšieho terénu, žiadny mestský kočík,
  • nepotrebujeme žiadnu novú vychytávku, plánujeme kúpu z bazáru.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Joie Versatrax, ktorý spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Nájdeš u neho priestrannú hlbokú vaničku aj športový sedák, zvýšenú nosnosť, ešte celkom nízku hmotnosť (11,7 kg). Vďaka väčším odpruženým kolesám a tlmičom nárazov si dobre poradí aj s terénom. Ľahko sa s ním manipuluje. Skladanie zvládneš jednou rukou do kompaktných rozmerov. Má priestranný nákupný košík s vreckom na drobnosti a samozrejmosťou je polohovanie chrbta aj nôh až do úplného ľahu.

Ďalší ma napadá Easywalker Harvey2 s All Terrain kolesami. Je naozaj mäkko odpružený. Má super jazdné vlastnosti aj napriek jeho menším kolesám. Oproti Versatrax nie je tak otvorený, inak je tiež veľmi ľahký na manipuláciu. Vďaka výškovým adaptérom a nastaviteľnej rukoväti si ho môžeš plne prispôsobiť svojej výške. Výhodu má aj tú, že ho možno premeniť aj na súrodenecký kočík – pre prípadného súrodenca s malým vekovým rozdielom.

Podobným typom je aj Bugaboo Fox alebo novší model Bugaboo Fox 2, ktorý má korýtkové sedenie ako Harvey. Jedná sa o veľmi kvalitný kočík, ktorý aj bazárový bude v super stave. Vanička a aj športiak sú priestranné a majú spoločný rám, na ktorý sa navliekajú. Kolesá majú bezúdržbové s dobrým odpružením, takže prejdú aj terén. Celkovo patria k tým ľahším (10 kg) a skladnejším.

Ani jedným z uvedených kočíkov neurobíš chybu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia