Ktorý kočík je vhodný na každodenné skladanie konštrukcie?

Zodpovedané
27. dec 2021

Ahoj,

bábätko budem vynášať na štvrté poschodie. Konštrukciu budem musieť zložiť a nechať v aute alebo vo vchode. Kočík budeme používať v teréne a na dlažobných kockách. Istotne chceme ísť do bazárového modelu, cena max 350€ (vajíčko + vanička). Potešila by aj xxl strieška, väčší nákupný košík a dobre odpružená konštrukcia.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

v dnešnej dobe už nájdeš veľa kvalitných kočíkov, ktoré sú vhodné na každodenné skladanie a rozkladanie.

Tak si pozrime čo nám bazárový trh Modrého koníka ponúka.

Ako prvý si pozrime model Easywalker Harvey2. Tento kočík sa okrem unikátneho moderného dizajnu chváli vysokým komfortovm jazdy, jednoduchým používaním a možnosťou využiť ho aj ako tandemový kočík pre dve deti. Je zároveň jedným z najľahších full-size a single-to-double kočíkov na trhu, so svojou váhou už pri nasadenej športovej časti má 10,8 kg. Jeho odpruženie všetkých štyroch kolies a nenafukovacie umelé kolesá plnené penou ho predurčujú na použitie nielen v meste ale aj v teréne (lesopark, štrk, piesok). V bazáre MK ho nájdeš od 350 eur.

Easywalker Harvey2

Ďalším modelom za zváženie je Cybex Talos S Lux. Je vybavený väčšími kolesami s nenafukovacími pneumatikami plnenými penou, širšou konštrukciou, ako aj 22 kg nosnosťou. Poteší pomerne jednoduchým skladaním, priestranným a prístupným košíkom, ale aj výbornou veľkosťou striešky. Pre novorodeniatko je využiteľná ako hlboká vanička v zladených farbách, tak aj adapéty pre autosedačky typu Cybex/Maxi-Cosi a ďalších s rovnakým typom uchytenia. V bazáre MK ho nájdeš od 350 eur.

Cybex Talos S Lux 2020

Určite si pozri Joolz Geo je terénnejšiou (13,3 kg) verziou mestského modelu Day, naviac s možnosťou vytvorenia tandemu. Joolz Geo je mäkko odpružený kočík so špecifickou dizajnovou konštrukciou s odlišným XXL nákupným košom. Ten vieš tiež vykliknúť a prenášať v ruke. Otočné sedadlo je ergonomicky tvarované. Je umiestnené vysoko, takže je k tebe dieťatko bližšie a môžeš ho v kočíku usadiť aj za stôl. Polohovať ho možno zo sedu až do ľahu celkovým naklonením. Pre letné mesiace sa dá nahradiť dokúpiteľnou letnou sieťovanou verziou. V bazáre MK ho nájdeš od 300 eur.

Joolz Geo

Moon ReSea Sport je moderný športový kočík (11,5 kg). Chváli sa ešte kompaktnejším skladaním (aj s nasadeným sedadlom) a zároveň vyššou 22 kg nosnosťou. Konštrukcia je naviac odpružená, čo spolu s odľahčenými gumenými kolesami umožňuje modelu ReSea Sport prejsť aj popraskanými chodníkmi či inými nerovnosťami. Výhodou je aj priestranný nákupný košík so samostatným zadným vreckom, ako aj vrecko na chrbtovej opierke sedadla. Športové sedadlo dokážeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do ľahu, je mäkko polstrované a vybavené predĺžiteľnou, odvetrávanou strieškou. S fusakom či hniezdom je plne vhodné od narodenia a pre najmenších možno tiež pripojiť autosedačky s úchytmi typu Maxi-Cosi. V bazáre MK ho nájdeš od 100 eur.

Moon ReSea Sport

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally