Ktorý kočík je vhodný na dedinu, má veľké kolesá, dlhú striešku a polohovanie nožičiek?

Zodpovedané
5. apr 2022

Ahoj,

hľadáme kočík pre ročné ešte nechodiace veľké bábätko. Kočík bude skôr do terénu, bývame na dedine. Potrebujeme veľké kolesá, veľa miesta, dlhú striešku a aj polohovanie nožičiek.

Teraz máme trojkombináciu Jané Crosswalk. Je výborný, len je ťažký a skladá sa odpájaním od podvozku.

Pozerala som Baby Jogger City, Thule Spring a Valco Baby Snap 4 Sport. Asi budem musieť niečo dokúpiť (dlhšia strieška alebo polohovač nôh), lebo sa mi zdá, že ani jeden nemá všetko.

Čo by si mi odporúčala?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Baby Jogger City Mini GT2, ktorý mám sama doma a využívam ho na náš dedinský terén. Aj keď má malé kolesá, tak prejde naozaj všetko. Patrí k najpriestrannejším kočíkom na trhu, má dlhú ložnú plochu a striešku vo vyššej pozícii, takže aj väčšie dieťa má nad hlavou stále dosť miesta. Zároveň má stále dobrú hmotnosť (10,4 kg), super skladnosť a zložiť ho zvládneš jednou rukou. Kolesá má gumové so vzduchovými komorami a dobre odpružené. Ďalej u neho nájdeš nastaviteľnú rukoväť, dlhú striešku s náhľadovým okienkom na magnet, priestranný nákupný košík a polohovanie chrbta do úplného ľahu, vrátane polohovania nôh. Vo výbave mu chýba madlo, ktoré odporúčam prikúpiť.

Ak by si chcela predsa len väčšie kolesá, tak odporúčam aj Baby Jogger City Elite 2.

Thule Spring nie je zlou voľbou. Oproti Baby Jogger je horšie odpružený, má o dosť užšie sedenie a chýba mu polohovanie nôh.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia