Ktorý kočík ide do úplného ľahu a je vhodný pre 5-mesačné nesediace bábätko?

Zodpovedané
5. júl 2023

Ahoj,

mám Mutsy Urban Rider pre dcérku (ešte po 10-ročnom bratovi). Dcérka už v žiadnom prípade nechce byť vo vaničke, keďže sa vie už pekne otáčať bruško - chrbátik a je veľmi zvedavá, no ešte nesedí. Ideme na dovolenku a chcela by som kúpiť nejaký kočík, ktorý by mal tieto parametre:

  • možnosť úplneho ľahu 180 stupňov,
  • dostatočne veľká strieška,
  • otočné sedadlo,
  • nastaviteľná rúčka (ja -168 cm, manžel - 195 cm),
  • ľahký, rýchlo a ľahko zložiteľný,
  • pohodlný na cestovanie (lietadlo nie je podmienkou, ale poteší),
  • dobre manévrovateľný,
  • nech kolieska zvládnu nielen mestský terén.

Úplne topka mi prišiel Easywalker Jimmey, ale to je klasický športiak. Vzhľadom na to mi praktickejší pripadá Easywalker Jackey XL, ale má len 165-stupňový ľah.

Ešte som pozerala Cybex Melio, ale Easywalker mi príde lepšie "stavaný". V jednom obchode mi predavačka povedala, že ak má kočík 165-stupňový ľah, tak ak tam dieťa položím, ešte ten ľah trochu klesne.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Melio je pohodlný otočný športový kočík s nižšou 15 kg nosnosťou sedadla, ktoré je mäkko vystlané. Je to kočík, ktorý si hravo poradí s rovnejšími mestskými povrchmi.

Oproti nemu je Easywalker Jackey XL neotočným športovým modelom s väčšími penovými kolesami, ktoré vďaka dvojitému odpruženiu zvládajú aj nerovnejší povrch (tráva, kamienky, piesok atď.)

Skús si si pozrieť aj modely Bugaboo Bee 5 alebo Bugaboo Bee 6. Je to veľmi praktický kočík, ktorý vďaka odpruženiu všetkých štyroch kolies hravo zvláda každý terén. Teda nemyslím poľné cesty a podobne. Jeho chrbtová opierka je výškovo nastaviteľná ako aj sedadlo. Chrbtová opierka je perforovaná, čo zabezpečuje kvalitné odvetranie. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 109 cm je vhodný pre rôzne vysokých rodičov, ktorí zároveň ocenia aj nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoduchým zložením s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám (Bee 6 má stojan zabudovaní, pri Bee 5 sa stojan dokupoval), čo ušetrí miesto pri uskladnení. Športové sedenie je obojsmerné a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu a má aj funkciu kolmého sedu pripomínajúceho sed dieťaťa v jedálenskej stoličke.

Osobne by som Ti najviac odporúčala Bee modely. Sama som majiteľkou jedného z nich a je to skutočne perfektný kočík, ktorému nemám čo vytknúť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally