Kombinovaný kočík pre rozdielne výšky rodičov, májovča, 2kombi do 500/3kombi do 600 eur, čo vydrží aj pre druhé

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobry den.

Chcela by som Vas poprosit o nejake tipy kocikov, je tych znaciek strasne vela a clovek si nevie vybrat.

V prvom rade sme zvazovali kupu separatne hlbokeho kocika a zvlast sportoveho. Lenze obavame sa toho, ze potom cisto hlboký kocik tazko predame a zasa skladovat 2 kociky sucasne niet kde. Nevadilo by nam kupit ani z bazaru v dobrom stave hlboky, takze ak viete, ci toto sa oplati riesit a ako to navrhujete, dajte kludne tipy.

Preto sme presli pri hladani teda na kombinovane kociky - nezáleží nam na tom, ci to bude 2kombi alebo 3kombi. Cenovo mame dany za 2-kombi strop 500e, 3kombi cca 600e.

Kocik budeme uzivat prevazne po meste, niekde su samozrejme chodniky v katastrofickom stave a inde je krasny novy asfalt, nechceme ale nafukovacie kolesa kvoli defektom. Obcas nejaka prechádzka po terene s muzom.

Urcite by mal mat kocik nastavitelnu rukovat, nakolko mame velky vyskovy rozdiel s muzom. Ja meriam 170 cm, som stihlej postavy, muz ma 187 cm.
Jeho predstava je obcas si ist zabehat po hradzi s kocikom - prezije to ale aj bez behu s kocikom :D .

Velmi si ja potrpim este na to, aby brzda bola koliskova a nemusela som si nicit topanky.

Autom nechodime casto (1x do tyzdna na velky nakup s muzom, zvacsa chodíme spolu autom, sama chodim malokedy, takze on ho bude nakladat). Nie sme limitovani uplne malym autom ci kufrom, ale nechceme, aby zabral kocik cely velky kufor zasa, cize nejaky stred - auto mame s vacsim kufrom rovnaky ako maju Octavie, MHD nechodime vobec, mame vytah, takze ziadne schody a s kocikom az do bytu prideme bezbarierovo.

Nie je nutne, ale ocenime - ak ma strieska "okienko" a vidim na dieta, a ak sa da predlzit strieska kvoli slnku.

Dietatko sa ma narodit 1.5., takze v zime by sa este malo zmestit do vanicky alebo do sportoveho, ktory sa da polohovat do lahu, lebo asi sediet este nebude.

Kocik by sme chceli potom nechat aj pre druhe dieta.

Je strasne vela znaciek a kopec nekvalitnych kocikov, kde praskne konstrukcia, polame sa nieco alebo su nestabilne, ci vyzeraju strasne lacno materialmi. Nevieme si vobec vybrat, vsetci predavaju tie kociky tak skoro z dovodu, ze im nevyhovujú zrazu po pol roku, preto nechceme tak isto dopadnut. V principe nam je jedno, ci kocik bude z Polska alebo Nemecka, ... len nech ten kocik nie je srot po roku.

Ahoj,

na začiatok hlavne upozorním, že ísť behať so štvorkolkou na bežné použitie je určite NO-GO a môže nielen poškodiť kočíku, ale aj byť veľmi nebezpečné. Na to treba jednoznačne kočík s konštrukciou na to určenou. Takže na to pozor.

Mne prvý napadol Concord Wanderer.

Concord Wanderer

Alebo novší Concord Camino, kde vanička môže byť aj vložnou taškou a tá sa lepšie uskladní. Okrem toho zvládne aj terén, rôzne výšky rodičov. A aj keď brzda nie je kolískového typu, je veeeľmi ľahká na aktiváciu a topánky ti nezničí. Hlavne s takým rozpočtom si myslím, že napr. outletový model bude fakt dobrým nápadom.

Concord Camino

Na začiatok super. A keď tak pre staršie vymeníte za niečo neotočné (napr. Casualplay LOOPi Allroad + trojkolesová verzia Casualplay LOOPi Running náprava na behanie).

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

ABC Design Salsa 4 je pekným pomerom ceny a výkonu. Je taký vyšší, robustnejší.

ABC Design Salsa 4

Z lacnejších super najmä na začiatok, určite kuk Joie Versatrax. Samozrejme, čím nižšie s cenou pôjdete, tým menej fakt terénneho výkonu čakaj.

Joie Versatrax

Veľmi vhodným sa mi zdá aj Teutonia Trio, ale teda tento model je aj tak už nad rozpočet. Aspoň inšpirácia, každopádne 🙂

Teutonia Trio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli