Kombinovaný kočík pre novorodené dvojičky - praktický, ľahký, s vynikajúcim ovládaním, aj do terénu, skladný, pekný...

Zodpovedané
10. nov 2020

Ahoj,

Rada by som sa opýtala, aký kočík by ste odporučili pre novorodeniatka dvojičky. Rada by som kočík praktický, ľahký, s vynikajúcim ovládaním, aj do terénu. Skladný, v prípade cestovania. Pekný design poteší.

Ďakujem veľmi pekne!

Ahoj,

veľmi, veľmi ťažko skĺbiteľné požiadavky a teda nie som úplne prekvapená, že hľadáš pomoc a nenašla si, čo si chcela.

Totiž, treba si automaticky uvedomiť, že kočík pre dvojičky je väčší ako single model a automaticky tým pádom nebude ľahký ani skladný. Existuje ľahký, skladný v porovnaní s velikánskymi dvojkočíkmi, ale je len niekoľko ľahkých, skladných double modelov na svete, a tie sú obvykle najozaj veľmi zjednodušené.

Pre novorodeniatka naopak ale bude treba niečo pevnejšie, chrániace. A ak k tomu chceš ešte aj terénnosť, to sme späť pri väčších, ťažších kočíkoch.

Takže prvé, čo ti poradím, je si premyslieť priority. Prioritou môže byť napríklad práve tá skladnosť. Ak máš napr. malé auto, nemáš na výber, kočík proste skladný byť musí. Vtedy treba rátať s tým, že nebude tak terénny ani odpružený. Prípadne nebude ani s otočnými sedadlami.
Alebo možno potrebuješ tú terénnosť práve najviac - vtedy zasa musíš akceptovať, že kočík nebude najľahší ani najskladnejší. A to sa ešte zhorší s požiadavkou otočných sedadiel.

Moja druhá rada bude zahŕňať pár vypichnutých modelov pre dvojičky od narodenia, čo by som zvažovala ja. A ani jeden logicky nesplní všetky tvoje kritériá. Aj bez cenového limitu to totiž splniť neviem, lebo taký kočík ešte asi nevymysleli. Myslím, že tomu bránila teta fyzika.

Srandujem, ale naozaj, sú to protichodné veci, proste sa to 100% splniť nedá. A preto by som zamerala tvoju pozornosť na top dvojičkovské modely ako Bugaboo Donkey. To je naozaj ovládateľnosťou a terénnosťou top a aj pekný je. Len nie tak skladný.

Bugaboo Donkey 3

Ďalej skladnejší, no menej terénny obľúbený tandemový model Baby Jogger City Select Lux, ktorý zložíš aj s nasadenými sedadlami, čo sa vedia preložiť do seba.

Baby Jogger City Select Lux

Neotočný Baby Jogger City Mini GT2 Double by splnil (čiastočne) aj tú skladnosť, aj ovládateľnosť na nerovnostiach. Je aj priestranný a super až do konca kočíkovania, ale nemá otočné sedadlá. Ale stojí za to z dlhodobého hľadiska.

Baby Jogger City Mini GT2 Double

A nakoniec, také ozaj terénne TFK modely Twin. Tam je síce neotočné sedadlo, ale zasa na sedadlo prerobiteľné vaničky.

TFK Twin Adventure

TFK Twin Adventure Premium Line

Alebo obľúbený Bumbleride Indie Twin s nejakými vložnými taškami je tiež praktické, no neotočné riešenie.

Bumbleride Indie Twin

Určite je toho viac. Ale nič nesplní všetko 100% - tak ty si možno pozri vymenované, premysli tú prioritu, zvyšné rátaj s kompromisom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli