Kombinovaný kočík pre novorodenca: oválna vanička, dedinské cesty, odpružený, otočný, veľké kolieska

Zodpovedané
7. jan 2021

Prosím, hľadám kočík:

  • pre novorodenca až čo najdlhšie kočíkovanie, alebo aspoň na 2 roky
  • dedinské cesty/náročný terén aj - čiže kolieska asi skôr gumené alebo aké
  • ľahší a skladnejší (ale nie je to podmienkou - výťahom nechodím, iba aby som ho vedela do auta poskladať - VW Golf 5)
  • ja som nižšej postavy a priateľ zase vysoký... tak aby sa dalo meniť nastavenie (rúčky)
  • odpružený, oválnejšia vanička (tie hranaté sa mi vôbec nepáčia)
  • nekorytkový, veľká vanička (tak aby v zime buduci rok ked bude mat 9 mesiacov som tam aj fusak dala).

A bývajú aj väčšie kolesá??

Celkom sa mi pozdáva ABC Design Salsa 4 Air, alebo Moon (len neviem ktorý - lebo je ich mnoho AIR?).

Pekný je aj Easywalker... len neviem, ktorý by najviac spĺňal moje očakávania (narodí sa koniec marca a v zime budeme musieť aj fusak dávať, čo bude mať 9 mesiacov.

Ďakujem za váš názor a čas.

Ahoj,

u toho ľahšieho a skladnejšieho určite ber, že to bude kompromis - najmä ak berieme do úvahy aj ten náročnejší terén.

ABC Design Salsa 4 Air ti myslím sadne. Ale ako vravím, nie je práve ľahký a ani skladnosť nie je úplne top.

ABC Design Salsa 4 Air

Easywalker Harvey2 s All Terrain kolesami je najmä ak ti ide o váhu plus aj dizajn zaváži, absolútne v poriadku voľba aj s tým mäkkým odpružením. Vanička je tam priemerná. 9 mesačné dieťa určite už vo vaničke s fusakom voziť nebudeš (ale to skoro v žiadnom kočíku, pravdu povediac - s tým by som rátala, že v zime už na 99% bude v športovom kočíku).
A teda je to korýtko.

Easywalker Harvey2

Nekorýtkový Easywalker Rudey je super z množstva pohľadov, ale na úplne náročný terén, tým že nie je úúúplne mäkkučký. Bude takým kompromisom. Kolesá má gumené.

Easywalker Rudey

A ešte spomeniem Concord Wanderer/Concord Camino.

Concord Wanderer

Concord Camino

Mojím odporučením by potom bol aj relatívne skladný Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

A taký, čo naozaj naozaj vydrží až do konca kočíkovania priestorovo by bola napr. trojkolka TFK Joggster Trail 2. Ten si môžeš doplniť Multi X vaničkou. Tá sa používa aj ako otočené sedadlo v tom období, keď už dieťatko nebude len ležať vo vaničke, ale ešte ho nechceš mať len do sveta.

TFK Joggster Trail 2

Gesslein FX4 Classic je super nápadom zasa z pohľadu váhy, skladnosti a celkovej kvality/výkonu.

Gesslein FX4 Classic

A ku kolesám - až tak nejde o materiál, skôr o kvalitu. Nafukovačky sú super z pohľadu jazdných vlastností, ale môže sa stať defekt. Penou plnené pneumatiky sú lepšie, ale nie každý ich má. Gumené sú najodolnejšie, ale teda aj tvrdšie. A penové sú najnáchylnejšie na opotrebenie. Sú ľahké a manévrovateľné. Je to skôr o kvalite kočíka a hlavne o ich veľkosti a odpružení.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli