Kombinovaný kočík Espiro Next Flow (príp. Avenue) pre zimné dieťatko. Je to vhodný výber?

Zodpovedané
28. okt 2019

Ahoj, Eli.

Chcela by som názor na kočík Espiro Next. Našla som pár videí, no žiadne pre a proti. Najviac sa mi páči Flow (neviem však, aký je rozdiel v porovnaní s Avenue).

Najskôr som nechcela poľský kočík, a už vôbec nie nafukovacie kolieska, no tento sa mi pozdáva výzorom a odpružením. Keďže dieťatko bude zimné, tak záleží aj na dostatočne nepremokavom materiáli.

Premýšľame aj nad kočíkom ABC Design Salsa 4, len mám obavy zo športovej časti, ktorá sa mi nepáči.

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

začnem od Espiro Next Flow a Next Avenue. Nie je tam veľký rozdiel.

Novší Espiro Next Flow by mal byť minimalistickejší, čo sa prevedenia týka a vo výbave mať fusak (namiesto nánožníka). Nie je to nič, čo by ti malo nejak zavážiť, takže by som sa tu skôr riadila cenou (ktorý by ju mal lepšiu), plus ktorý dizajn ti viac vizuálne vyhovuje. Sú to inak prakticky totožné kočíky.

Espiro Next Flow

Espiro Next Avenue

Nafukovacie kolesá nevidím ako problém. Fajn je tiež pevná, odolná a stabilná konštrukcia s odpružením či priestor vo vaničke. Čo vidím ako problém je váha - cez 14 kg je dosť a nebude to med lízať, nakladať ho do auta. Ak to moc v pláne nemáte prevážať ho, tak ok. Ale ak často cestujete, bude to hard.

Tam by som potom naozaj radšej uprednostnila tú ABC Design Salsa 4 (pod 12 kg), pretože je to jednoducho ľahší kočík. Sedák je tam minimalistickejší, ale je zasa priestranný a nerobí kočík super mohutným, čo u poľskej kombinácie je tak trochu tak. Odporučím možno aj kuk kočíky naživo, ak máš možnosť. Lebo len tak to sama pekne uvidíš - či ti sadnú do ruky.

Spomeniem aj Britax Smile 2, Moon Style, alebo menší Easywalker Charley - aspoň na inšpiráciu.

Britax Smile 2

Moon Style

Easywalker Charley

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli