Kombinovaný kočík do terénu, vhodný aj do snehu, resp. je vhodné ísť od športiaku (Britax, Valco)?

Zodpovedané
6. jún 2019

Dobrý deň.

Už dlhšie sledujem rôzne kočíky aj Vašu Kočíkopédiu a Kočíkovú poradňu, no stále nie som stopercentne rozhodnutá. Bývame na dedine, túto zimu sme tu mali min. 2 mesiace stálu snehovú pokrývku aj po chodníkoch a cestách, na nich samozrejme množstvo kamienkov. Bábätko sa narodí v októbri. Tiež som počula mnoho rád od mamičiek, že športová časť v 2 a 3 kobináciách je na nič, radšej si kúpiť len "hocijaký" kočík s vaničkou a neskôr investovať do športového kočíka (tam mi odporúčajú Britax alebo Valco Snap 4). Je dobrým riešením kúpiť jeden z nich (alebo iný) + vaničku na podvozok?

Zároveň sa mi nechce veriť, že by neexistoval nejaký kombi kočík, ktorý by vyhovoval. Zatiaľ som zo všetkého, čo som načítala, zistila, že asi najideálnejšie by boli nafukovacie kolesá, no nie som si tým istá, keďže Britax ich tuším nemá všetky nafukovacie a aj tak je často odporúčaný.

Keby išlo čisto o vzhľad, za <3 ma chytili kočíky značky Cosatto - bol by niektorý z nich vhodný aj na môj terén?

Čo sa týka rozpočtu, nemám určenú hranicu, ale samozrejme, rada by som kúpila kvalitný kočík v primeranej cene. Ďakujem za odporúčanie a upratanie mojich myšlienok.

Ahoj,

začať od športiaku je skutočne veľmi dobrý prístup k výberu kočíka - najmä preto, že ten budeš používať najdlhšie a tiež preto, že čím staršie je dieťatko, tým funkčnejší a pohodlnejší kočík musí byť.
Čo sa Britaxu týka - tam je omnoho lepší model Go Big2. Je to neskutočne dobrý, skvele ovládateľný a funkčný kočík, ale je aj drahý. Zváž investíciu (neskôr aj lepšie predáš) - a vieš ho zakúpiť aj v kompletnej kombinácii, niekedy v ponuke sú aj akčné sety. Ak je to priveľa - rozumiem, poďme ďalej.

Britax Go Big2

Čo sa ostatných kočíkov ostatných kočíkov Britax týka, na tvoju situáciu mysleli asi rad B-Motion. Tam ja osobne osporučím skôr trojkolku B-Motion 3-Plus, je lepšie ovládateľná. Nafukovačky má nižší rad bez Plus, Plusková rada má pneumatiky plnené penou, čiže nedostanú defekt (je to v podstate lepšia varianta, aj pre teba).

Britax B-Motion 3 Plus

Z Valco kočíkov, tam by som, aj kvôli robustnosti a kvalite, šla jedine do novších modelov, a to pre tvoju situáciu aj so Sport nafukovacími kolesami. Ak ti nevadí neotočné sedenie, Valco Snap Trend Tailormade, ale ak oceníš aj možnosť otočiť dieťatko zo začiatku aj k sebe - Valco Snap Ultra Trend + nafukovačky si treba dokúpiť.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

U Cosatto kočíkov ťa asi veľmi nepoteším - sú to ozaj mestské modely, teda prevažne. Tvrdšie, s menšími kolesami, na snehu veľmi nevyužiješ. Jediný, ktorý by sa dal zvážiť, by bol model Ooba - najmä kvôli väčším kolesám.

Cosatto Ooba

Okrem toho ešte spomeniem ABC Design Salsa 4 či prémiový Salsa 4 Air; z drahších Emmaljung NXT60 F, Jané Crosswalk, Concord Camino, Moon Solitaire

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Emmaljunga NXT60 Flat

Jané Crosswalk R

Concord Camino

Moon Solitaire

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli