Kočík Kinderkraft Grande - je kvalitný? Prípadne niečo podobné, no s otočným sedadlom?

Zodpovedané
19. mar 2019

Ahoj 🙂

Rozmýšľam o kúpe tohto kočíka. Dcérka má takmer 15 mesiacov a cez 80 cm. Pozerala som videá, že kočík je dosť priestranný - to ma teší , ale nie je otočný do protismeru (mám aj Concord Neo, ale dosluhuje). No a teraz sa poväčšine vložíme tak. Tu ma samozrejme oslovila cena a pekný dizajn. Kočík nie je nikde k videniu a nerada kupujem mačku vo vreci.

Nevieš poradiť aká je kvalita kočíka? Kolies? Prípadne niečo v tejto cenovej relácii a úplne top, keby bolo otočné v oboch smeroch?

Ďakujem 🤗

Ahoj,

je to určite veľmi individuálne na posúdenie, ale pre 15 mesačnú by som vo všeobecnosti už neodporúčala kupovať nový otočný športový kočík. Príde mi, že sa už veľmi v protismere voziť nebude a tým, že kúpite kočík otočný, sa ukrátite o kopu miesta, ktoré ešte na rast bude potrebovať. Ale teda určite zváž jej a tvoje potreby a ak máš pocit, že otočnosť ešte využijete vo väčšej miere, nenechaj sa od tejto požiadavky odradiť.

Ak by ste sa ale rozhodli pre košík so sedacou časti smerujúcou len vpred, teda neotočnou, Kinderkraft Grande je určite aktuálne zaujímavou, “budgetovou” - teda cenovo atraktívnou voľbou. Treba však k nemu tak aj pristupovať - je to kočík lacnejší, mestský, s kolesami skôr na menej náročné prechádzky. Pena nejaké tie kamienky nachytá a aj napriek odpruženiu určite neočakávaj výkon v teréne. Rovnako budeš ukrátená o nastavovanie rúčky - je vo výške 100 cm, teda nie pre extra vysokých ľudí. Ideálne je vyskúšať, ale ak ste s mužom priemerne vysokí, malo by to byť viac-menej ok. Čo však oceňujem je neskutočný XXL nákupný košík, štýlové koženkové detaily a rozšíriteľné strieška - takže ak potrebuješ nenáročný kočík na bežne denné prechádzky, určite je to zaujímavá možnosť.

Kinderkraft Grande

Cenovo a výkonnostne podobnými modelmi by mohli byť Baby Monsters Kuki, Baby Design Clever, G-Mini Kadet alebo Armadillo City.

Baby Monsters Kuki

Baby Design Clever

G-Mini Kadet

Mamas&Papas Armadillo City

Ak by si chcela niečo kvalitnejšie (no i drahšie) v neotočnom podaní, inšpiráciou by mohli byť Oyster Zero, Baby Jogger City Mini či City Mini Zip, prípadne aj Mutsy Nexo.

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini

Baby Jogger City Mini Zip

Mutsy Nexo

Otočný model okolo 130 eur nový ani nekupuj - jedine lepší bazárový, alebo z nejakého totálneho likvidačného výpredaju (neviem momentálne o žiadnom). Najbližšie cenou a kvalitatívne akceptovateľný by bol asi iba Bebetto Nico alebo Dorjan Via, ale to sú ťažké a robustné kočíky - tak aby si s tým rátala. Z o čosi drahších otočných pozeraj na Cybex Balios S či Moon ReSea.

Bebetto Nico

Dorjan Via

Moon ReSea

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli