Kočík Kindercraft Veo, čo naň hovoríš?

Zodpovedané
11. mar 2019

Ahoj,
chcela by som sa spýtať na Tvoj názor na trojkombináciu kočíka Kindercraft Veo.
Ďakujem

Ahoj,

Kinderkraft Veo je moderný kočík poľskej produkcie so sedákom konvertibilným na hlbokú vaničku. Dosť mi dizajnovo, ale aj výkonnostne pripomína G-Mini Grand, avšak s pridanými detailmi naviac, pre ktoré je aj od neho o málo drahší. Cena je však na dvojkombináciu stále dosť nízka, takže rodinný rozpočet ani Veo veľmi nezaťaží. Oceňujem kovové orámovanie a koženkové prvky, ktoré pôsobia atraktívne a sú aj odolnejšie. Rovnako je super, že má nastaviteľnú rúčku.

Kinderkraft Veo

G-Mini Grand

S čím však treba počítať je, že tento typ kočíkov, teda so sedadlom 2v1, je skôr na začiatok a pre menšie deti. Po roku max. dvoch ho určite budeš meniť - väčšie dieťatko sa už do neho pohodlne nezmestí. Vo vaničkovej konfigurácii, ku ktorej je naviac dodávaný aj matrac, budete mať priestoru kopu, no korýtkové sedadlo jednoducho bude mať priestor obmedzený. Medzi nevýhody by som tiež zahrnula striešku, ktorá by mohla byť dlhšia, resp. mať šilt (v ľahu vám môže do kočíka svietiť), ako aj nánožník, ktorý je podľa mňa prikrátky. Rovnako aj šírka konštrukcie - 66 cm - môže v úzkych dverách či priestoroch byť na obtiaž a po zložení kočík nejaké to miesto zaberie. Napriek zadným nafukovačkám predné penové kolieska určite nie sú vhodné do ťažšieho terénu. V meste však bude jazda príjemnejšia vďaka celkom slušnému odpruženiu.

Takže treba zvážiť, či ti vyhovuje váha a priestor, ktorý zaberie, a či si pripravená ho neskôr vymeniť za priestrannejší, alebo hľadáš niečo na čo najdlhšie. Ak nemáš privysoké nároky a hľadáš kočík na začiatok za nepríliš veľa peňazí, podľa mňa by mohol byť do mesta dobrou voľbou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli