Kočík - dvoj/trojkombinácia aj do terénu, skladný a nie príliš ťažký, pre prvorodičku

Zodpovedané
6. apr 2020

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o tvoj názor a rady, nakoľko som si nestihla kočíky odskúšať a so zatvorenými obchodami sa vyberá ťažko. Som prvorodička, takže si naozaj nechám poradiť.

Hľadám dvojkombináciu, ideálne trojkombináciu. Kočík by mal zvládnuť terén. Neviem či sú lepšie gumené alebo nafukovacie kolieska, nechám si poradiť. Kočík aby bol dobre odpružený.

V byte máme malú chodbu, takže nech nie je obrovský a nech nemám problém ani s uličkami v obchode. Máme výťah, do auta pôjde predpokladám väčšinou aj s mužom, ale predsa by som nechcela, aby bol veľmi ťažký - mám problémy s chrbtom a za predpokladu, že by som ho musela vynášať niekde ja, aby mi "neliezol na nervy".

Športová časť aby bola polohovateľná až do ľahu.
Kočík elegantný, pekný - záleží mi aj na designe.
Bábo sa narodí v júni, ale keďže by som chcela kočík využiť aj pre druhé dieťa, ktoré neviem na ktorý mesiac vyjde, ideálne aby som neľutovala primalú vaničku.

Ideálne strop okolo 800 eur za trojkombináciu, ak by to šlo, okolo 700eur za dvojkombináciu.

Zatiaľ mám vo výbere ABC Design Viper 4 2020 / Salsa Air (Salsa je ľahšia, ale neviem či je veľmi aj do terénu), Britax Go Big (ten sa mi zdá zas pomerne veľký), Easywalker Harvey 2 (tam neviem, či nie je primalá vanička), Moon Style - ale nechám si poradiť aj inými typmi.

Ďakujem veľmi pekne!

Ahoj,

začala by som vylučovacou metódou.

Kočík Viper za mňa určite nie. To je jeden obrovský, ťažký, neskladný a v protismere ťažko ovládateľný kočík naozaj len a najmä do prírody a v prípade, že do auta nakladať kočík nebudeš. To ani keby muž chodil s autom s tebou každý raz ti teda nepoďakuje 😉

ABC Design Viper 4 2017

Salsa 4 Air je na tom podstatne lepšie, skutočne. Aj odpruženie je tam citeľnejšie. Záleží na tom aký terén, ale aj klasická Salsa čo to prejde, ale ak fakt hovoríme o ťažších povrchoch, choď do Air verzie.

ABC Design Salsa 4 Air

ABC Design Salsa 4

Vanička Easywalker Harvey2 nie je podľa mňa primalá, je to priemer. Určite vydrží toho pol roka. Ak chceš väčšiu, zasa sa vráť späť k Salse, tá ju má fakt veľkú tú vaničku. A do terénu určite budeš k Harvey-mu potrebovať All-terrain set kolies.

Easywalker Harvey2

Moon Style je veľmi šikovne spravený, ale stále skôr mestský kočík. Oproti Salse Air by som povedala menej terénny, skôr na mesto plus nerovnosti resp. ťažšie mestské trasy. Vanička super, veľká.

Moon Style

A jazdne super je model Britax Go Big. Za mňa je to áno, ale teda najskladnejší nie je. Budeš veľmi rada za ovládanie, ver mi. Ale ak ti nestojí za to nakladanie, asi sa ho radšej vzdaj. Stále sme akosi späť pri Salse 😉

Britax Go Big

No a ešte by som si dovolila navrhnúť Jané Kendo. To je malý a v podstate mestský kočík, ale určený na také nejaké všestranné využitie a jazdu aj po nerovnostiach. Dobrý kompromis, keď hľadáš štýl, kompaktnosť a ľahkosť, ale aj nejaký výkon. Vanička Micro je fajn, nezdá sa ale je väčšia, než priemer. Isto postačí.

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli