Joolz Hub+ verzus Zopa Move Cross. Ktorý sa ľahšie skladá, zvládne sneh a nie je ťažký?

Zodpovedané
26. sep 2023

Ahoj,

už som bola rozhodnutá pre kúpu kočíka Zopa Move Cross. Známa však predáva Joolz Hub+, ktorý bol používaný rok a pol. Mám dilemu.

Hľadám dvojkombináciu pre dieťa, ktoré sa narodí v zime. Dôležite pre mňa je, aby sa jednoducho skladal. Kočík budem často nakladať a vykladať z auta. Nesmie byť príliš ťažký a chcem, aby zvládol sneh, občas horšiu cestu alebo trávu. S manželom sme skôr nižšie postavy.

Ako to majú tieto kočíky s doplnkami?

Budem určite potrebovať adaptéry na vajíčko Maxi Cosi, stupienok pre súrodenca, držiak na nápoje, pláštenku proti dažďu.

Pasujú aj univerzálne, alebo je treba kupovať konkrétnu značku?

Ďakujem

Ahoj,

Joolz Hub+ je so svojou váhou konštrukcie s nasadeným športovým sedadlom, 11,5 kg, o 1,5 kg ťahší. Má menej odpružené a menšie penové kolesá, ktoré sú stavané pre rovnejší mestský terén. Na zloženie kočíka sú potrebné obidve ruky. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 107 cm je vhodný skôr pre nižších rodičov. Súčasťou základnej výbavy kočíka Hub+ je ramenný popruh, všetko ostatné príslušenstvo sa dokupuje samostatne.

Oproti nemu sú kočíky Zopa Move Cross a Zopa Move Cross 2 ľahšie. Vážia 10 kg. Majú väčšie a odolnejšie nenafukovacie kolesá plnené penou, dvojité odpruženie a skladajú sa jednou rukou. Vďaka stredne položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti vo výške od 97 do 109 cm je vhodný pre nižších a stredne vyskokých rodičov. Move Cross 2 vyšiel na trh ako novinka v roku 2023. Jeho predchodcom je kočík Move Cross, od ktorého sa líši celou radou vylepšení. Napr. perforovaná chrbtová opierka, výškovo nastaviteľná strieška a predlžovacia opierka nôh.

Súčasťou základného príslušenstva sú nánožník a pláštenka. V XL sete sú súčasťou aj adaptéry pre autosedačku.

Autosedačku nasadíš:

  • Vlastnú s príslušnými Zopa adaptérmi – Zopa X1 Plus i-Size a Zopa XS i-Size.
  • S príslušnými adaptérmi je možné pripojiť autosedačky známych značiek, napríklad Cybex, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe , Kiddy atď.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally