Joolz Day5, Venicci Tinum verzus Emmaljunga. Ktorý vybrať do mesta?

Zodpovedané
Dnes o 13:19

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Joolz Day5, Venicci Tinum a Emmaljunga (neviem ktorý).

Doteraz mám skúsenosť s Bugaboo Fox a bola som veľmi spokojná, ale nechcem už športiak s korýtkovým sedením. Kočík bude používaný hlavne po meste (sme z Prahy), takže kocky.

Ďakujem

Ahoj,

obidva modely sú kvalitné.

Joolz Day5 má hybridné sedadlo, ktoré sa z korýtkového sedu do ľahu pretransformuje na rovný ľah. Je určený pre vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po najrovnejších cestách dediny a zároveň chcú kvalitný kočík s moderným dizajnom, ktorý rastie spolu s vašou rodinou. Športové sedadlo má možnosť výškového nastavenia striešky, vďaka čomu v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa. Rukoväť je možné pohodlne prispôsobiť postave, čím sa zaistí pohodlné ovládanie.

Venicci Tinum Upline je elegantný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po najrovnejších cestách dediny. Váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadením sedadla na konštrukciu v akomkoľvek smere a možnosťou prenášania na ramene vďaka zabudovanému popruhu. Športové sedenie je dostatočne priestranné a môžete si ho napolohovať do skoro úplného rovného ľahu. Teleskopickú rukoväť je možné nastaviť do výšky 107 cm, preto je vhodný pre rôzne vysokých rodičov.

Kočíky značky Emmaljunga tiež patria k ťažkým kočíkom, takže Ti ich do mestského prostredia neodporúčam.

Nepíšeš či bývaš v paneláku s výťahom alebo v dome, to je jedno z dôležitých kritérií. Zároveň záleží na tom, či často jazdíš autom, MHD alebo metrom. Sú to všetko dôležité parametre, ktoré treba pred kúpou kočíka zvážiť.

Ak by som vedela, že budem kočík denne zdvíhať, tak volím úplne iný typ kočíka. A to ľahší (s váhou pod 10 kg) a skladnejší. Pre príklad takého ľahkého a skladného kočíka do mesta spomeniem jedinečný kombinovaný kočík Anex IQ. Bol navrhnutý tak, aby vyhovoval počas celého detstva. Môžete si ho prispôsobiť tomu ako dieťa rastie a vybrať si z troch rôznych konfigurácií podľa aktuálnych potrieb. Je určený stredne vysokým rodičom, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu. Má ľahkú, kompaktnú a robustnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou. Zaujme zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii, ktorá sa dá vďaka popruhu preniesť na ramene. Športové sedadlo je možné napolohovať do úplne rovného ľahu alebo do kolmého sedu. Vo výbave má aj tretiu nadstavbu v podobe priestranného cestovného – tzv. buggy sedadla, ktoré je využiteľné od 6 mesiacov do maximálne 22 kg váhy dieťaťa.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/a...

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally