Je v poriadku kývajúce sa predné koleso na Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
23. júl 2022

Ahoj,

mám problém s kočíkom Thule Urban Glide 2. Keď zaaretujem predné koleso, tak nedrží na pevno a stále sa dosť kýve do strán. Keď je koleso odaretované, tak je celé posunuté doprava. Keď ho zaaretujem, tak ho zakaždým musím vyrovnávať bočným malým kolieskom, aby kočík išiel rovno. A takto stále dokola.

Občas sa stáva, že keď je predné koleso na pevno, tak začne postupne zanášať doprava. Kočík sme kupovali nový, ešte je v záruke. Syn má len 13 mesiacov.

Už som to aj dávala reklamovať, vyčistili mechanizmus predného kolesá. Vraj je to v poriadku, ale mne sa to nezdá. Neviem si predstaviť s tým ísť napr. na korčule.

Je to normálne, alebo by to predné koleso malo držať pevnejšie?

Prikladám aj video - http://leteckaposta.cz/956137508

Ďakujem

Ahoj,

problém, ktorý opisuješ veľmi dobre poznám.

Sama som Thule Urban Glide 2 testovala. Moju 2. časť recenzie, kde spomínam aj Tvoj problém si môžeš prečítať tu.

K vykývaniu kolesa došlo chodením do terénu s nezaaretovaním predným kolesom.
Ak si prvá majiteľka, tak sa nemôžeš čudovať, že sa Ti ten mechanizmus vykýval a poškodil.

V rámci reklamácie Ti vykonali bežnú opravu vyčistenia mechanizmu. A to preto, lebo k poškodeniu kolesa prišlo zavinením majiteľky.

Takéto trvalé poškodenie je potrebné konzultovať v servise. Buď je to dosť vážne trvalé poškodenie konštrukcie predného kolesa, alebo je možné kúpiť nové koleso. Tým sa závada odstráni. Možno bude potrebé ku kolesu prikúpiť aj celý mechanizmus predného zámku (aretácie) kolesa. Ale to už skutočne závisí na posúdení kvalifikovaného servisného technika.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally