Je reálne použiť vaničku Bugaboo a športovú časť inej značky?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

chcela by som súrodenecký kočík. Páči sa mi Bugaboo Donkey 5, ale veľmi mi nevyhovuje korýtkove sedenie.

Bolo by možné použiť sedenie z iného kočíka?

Je možné použiť nejaké adaptéry a mať tak vaničku Bugaboo a športovú časť inej značky?

Existuje nejaký takýto šikovný súrodenecký kočík aj inej značky?

Na tomto sa mi páči to, že sa rozťahuje a dá sa použiť aj mono. Nemám veľmi priestor na uskladnenie kočíka. Pri kočíkoch typu Cybex Gazelle S mi zase celkom prekáža zlý výhľad detí, keďže to je nad sebou.

Ďakujem

Ahoj,

kombinovanie a nasadenie sedadla inej značky či iného modelu na konštrukciu kočíka Bugaboo Donkey 5 nie je možné. Donkey je jedinečný kočík, ktorého konštrukcia sa dá používať v Mono či Duo verzií. Iný jemu podobný model zatiaľ na trhu neexistuje.

Korýtkový ľah je úplne normálny a dokonca pre mnohé deti pohodlnejší ľah. Nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj „ergonomickým sedením”. Pre deti s vrodeným refluxom je dokonca odporúčaný pediatrami.

Jediným problémom by mohlo byť to, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Ja mám tri deti. Ani jedno nemalo reflux. Pri všetkých som mala korýtkové kočíky a sú zdravé, šťastné a nič sa im nestalo. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľkí a vaničky zase malé. Pravidelne spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok. Pri cestovaní (3 až 6 hodín s prestávkami na kávu) boli v autosedačke „vajíčku". To má podobný korýtkový ľah.

Skús pouvažovať nad použitím – tzv. vyrovnávacie podložky do korýtkových kočíkov, ako sú X-lander X-rest alebo Babystyle Egg. Hoci sa už nevyrábajú a na trhu momentálne za ne nie je žiadna iná dostupná náhrada, na niektorých portáloch si ho môžeš dať ušiť, alebo kúpiť z bazára.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally