Je pre nižších rodičov lepší Cybex Priam 2018 alebo Moon Rocca Edition 2022?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi kočíkom Cybex Priam 2018 a Moon Rocca Edition 2022 z bazáru. Bábätko bude decembrové a vozenie po meste a aj dedine. Sme nižší rodičia 160 a 175 cm. A tiež cestujeme s bábätkom často.

Ktorý z týchto kočíkov odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pozrime sa na to.

Takže sa rozhoduješ medzi týmito kočíkami Cybex Priam so sedadlom Lux Seat, Cybex Priam so sedadlom Light Seat alebo Moon Rocca Edition.

Cybex Priam 3 bol uvedený na trh v roku 2019. Len pre info, aby si si nezamenila model.

Možno by bolo fajn pozrieť si naše MK video: Kočík z bazára. Na čo si dať pozor?

Priam je už 4 roky starý kočík, takže už pár detí povozil. Má predné penové kolesá, ktoré sa na dedinu nehodia. Jeho nosnosť je 17 kg a po zložení má väčšie rozmery. Ak je hlboká vanička pôvodná, tak je staršia a bude potreba meniť matrac.

Oproti nemu je Moon Rocca Editon iba cca pár mesiacov starý kočík. Vozil iba jedno dieťa. Má priestrannejšiu hlbokú vaničku, ktorá má ventilačné a panoramatické okná. Exkluzívny priedušný matrac PREMIUM firmy Träumeland (so zvislými vetracími kanálikmi v kombinácii s vodorovnými vetracími kanálikmi v dne vaničky) poskytuje zdravú klimatizáciu, prívod a cirkuláciu kyslíka. Nosnosť športovej časti je 22 kg. Po zložení má menšie rozmery. Pneumatiky má nafukovacie, čo ho predurčuje aj na použitie na dedine.

Osobne sa prikláňam k Moonu. Cybex je krásna dizajnovka s puncom luxusu. No nemôžem povedať, že je zlý do mesta. Osobne by som si ho nekúpila. Som skôr funkčný typ človeka ako dizajnový. To však neznamená, že Ti ho neodporúčam. Ročník 2018, ktorý chceš kúpiť nemá toľko vychytávok a funkcií ako jeho novšie ročníky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally