Je pre februárové bábätko lepší kočík Moon Resea alebo Moon Style?

Zodpovedané
8. aug 2022

Ahoj,

bábätko čakám vo februári a rozhodujem sa medzi Moon Resea a Moon Style. Style sa mi páči viac dizajnovo, hlavne madlo na hlbokej časti.

Moje požiadavky sú:

  • aj na dedinu (mierny terén),
  • polohovateľná vanička,
  • otočné sedadlo,
  • zloženie spolu s nasadenou športovou časťou,
  • možno aj váha kočíka zohrá úlohu,
  • športová časť do úplného ľahu,
  • predĺžená strieška,
  • väčší košík by bol fajn, ale to asi majú rovnaké (máme dve malé deti po sebe).

Vieš mi porovnať tieto dva kočíky?

Aké sú plusy a mínusy každého z nich?

Ktorý by si si vybrala ty?

Ďakujem

Ahoj,

poďme si prejsť základné rozdiely.

Pre Tvoju informáciu, tak ani jeden z kočíkov nemá polohovateľnú vaničku.

Ich mínusom je slabé a tvrdšie odpruženie. Väčšinou Moon ReSea a Moon Style odporúčam do mesta. Na dedinu sa veľmi nehodia. Tu potrebuješ lepšie odpruženie pre rôzne povrchy terénov, ktoré sa v nej striedajú.

Lepším modelov a viac plusov má Moon Style. Má väčšie kolesá z tvrdenej gumy. Väčšie rozmery hlbokej vaničky, ktorá ma navyše aj vetrania na spodnej časti. Zároveň je o čosi ťažší, ale má väčšiu nosnosť sedadla až 22 kg. Skladanie a rozmery po zložení majú veľmi podobné. Nákupné košíky majú s 3 kg nosnosťou, takže úplne rovnaké. Style má ešte výhodu v tom, že poťah sa dá dať dole a oprať v práčke.

Lepším modelom je Style, ale ja osobne Ti neodporúčam ani jeden. Na dedinu sú nevhodné a budeš ich kúpu ľutovať. Naviac sú to bazárové modely, ktoré sa už dlšie nevyrábajú.

Odporúčam Ti pozrieť si radšej cenovo dostupný kočík Zopa Quest. Má dvojité odpruženie kolies z tvrdenej gumy. Jeho hlboká vanička má polohovanie a je dostatočne priestranná. V zime už budeš mať dieťa v športovej časti, takže nepotrebuješ príliš veľkú vaničku. Navyše Quest je málo reklamovaný a má veľa vychytávok. Napríklad v podobe sieťovaného sedadla. V lete to veľmi oceníš, v zime zakryješ vnútornou mäkkou vložkou kočíka.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally