Je pre 15-mesačné dieťa vhodnejší kočík Nuna TRVL LX alebo Bugaboo Butterfly?

Zodpovedané
Dnes o 10:41

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere kočíka. Máme Joolz Geo3 a maximálna spokojnosť. Teraz potrebujem niečo na cestovanie - do auta. Bývame v meste a synček má 15 mesiacov.

Zvažujem Nuna TRVL LX alebo Bugaboo Butterfly.

Aké sú klady a zápory mnou vybratých kočíkov?

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

Nuna TRVL LX je cestovný typ kočíka s funkciou samoskladania do kompaktnej veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, na časté presuny autom a aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška fixnej rukoväti sedí skôr vysokým rodičom. Je tomu prispôsobená aj absencia zadnej osi kolies, o ktorú už dlhé nohy rodičov nezakopávajú. Nízka hmotnosť a ľahká manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou aj v centre mesta na mačacích hlavách alebo inom nerovnom povrchu.

Bugaboo Butterfly je kočík na rýchle presuny. Má dosť nízko posadenú fixnú rodičovskú rukoväť vo výške 102,4 cm, vďaka čomu vyhovuje skôr nízkym a stredne vysokým rodičom. Jeho sedadlo má iba pozíciu tzv. polosedu, čiže dieťa sa v ňom nevyspí. Oprie sa, oddýchne si, no nie je pozícia na zdravý spánok. Zároveň jeho kolieska sú skutočne určené pre rovné mestské povrchy.

Pri Butterfly predpokladám, že Ti nebude vyhovovať fixná výška rodičovskej rukoväte, pretože si asi dosť vysoká. Toto je model kočíka pre rodičov s výškou od 150 do 165 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally