Je potrebná podložka do Thule Urban Glide 2 pre 8-mesačné dieťa?

Zodpovedané
12. okt 2022

Ahoj ,

písala som otázku ohľadom toho, či je nutné dokúpiť podložku do športového kočíka Thule Urban Glide 2: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov....

Odpoveď ma zarazila, nevedela som to. Píšeš, že ju odporúčaš u menších detí. Ja som začala syna voziť v športiaku až v 7. mesiacoch, nie veľmi často. Skôr od 8 mesiacov a zo začiatku len po ceste, po poľnej ceste až neskôr.

To už by snáď teda malo byť v pohode aj bez podložky navyše?

Ďakujem

Ahoj,

každá z nás je iná. Každá z nás má hranice bezpečnosti pre seba a svoje okolie nastavené inak.

Podložky je možné využívať až do konca kočíkovacieho obobia. Existujú rôzne druhy. Dokonca aj také, ktoré vedia v lete chladiť. Potom sú tu zase táké, ktoré v zime hrejú. Ale to neznamená, že musíš akúkoľvek z nich aj Ty zakúpiť do Thule Urban Glide 2 pre svoje dieťa.

Neznamená to ani nič zlé, že si chodila s dieťaťom po poľných cestách v 7. - 8. mesiaci. Presne tak, ako som Ti napísala už v prvej odpovedi. Ak by bolo niečo v neporiadku, tak verím tomu, že by Ti to Tvoj pediater povedal. Nemusíš sa báť a ani mať strach. Ak sa Ti predsa len niečo nezdá, zájdi k pediatrovi a prejdi si to s ním. Každé dieťa je individualista, je inak pevné. To čo jedno dieťa neznesie, druhému neprekáža.

Áno, existuje novorodenecká vložka od značky Thule, ktorá je určená na prechod z hlbokej vaničky do športovej časti. A existuje aj množstvo iných. Ale to skutočne neznamená, že ak si hociktorú z nich nemala, tak sa stalo niečo zlé.

Si predsa mama a ty sama najlepšie vieš, čo je pre Tvoje dieťa to najlepšie v danej chvíli. A aj keď sa stokrát pomýlime, tak to nevadí. Aj my sme iba ľudia. A robíme veci ako najlepšie vieme. To ale neznamená, že sme zlé. Sme matky a každá z nás robíme veci po svojom. Keď robíme niečo inak ako ostatné, alebo ako sa od nás očakáva (lebo všetci experti sveta to uvádzajú na instagrame, v novinách, na internete), tak to neznamená, že sme menejcenné, alebo to robíme nesprávne. Či kojíme alebo nekojíme, či sme bio alebo nebio, či dávame očkovať alebo sme proti očkovaniu, či používame podložky alebo nie. Sme osobnosti, ktoré vieme, čo robíme a stojíme si za svojím názorom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally