Je na rozbité chodníky vhodnejší Britax Smile 3 a Cybex Talos S Lux?

Zodpovedané
1. sep 2022

Ahoj,

páči sa mi dvojkombinácia Britax Smile III a Cybex Talos S Lux. Rozmýšľam aj nad kúpou z bazáru. Pre vajíčko som viac menej rozhodnutá Britax Römer Baby Safe 3 so základnou, tak aby sa dalo dať na konštrukciu kočíka.

Bábätko sa má narodiť začiatkom roka, bude sa jazdiť najmä po meste, rozbité chodníky. Máme malý výťah. Podmienkou je, aby bol skladný s nie ťažký. Budem chodiť asi skôr MHD ako autom. Športová časť nie korýtko a dôležitá je nastaviteľná rukoväť.

Ktorý z mnou vybratých kočíkov spĺňa moje požiadavky?

Ak ani jeden, existuje aj iný?

Ďakujem

Ahoj,

obidva modely sú kompatibilné s autosedačkou Britax-Römer Baby-Safe 3 i-Size so základňou. Tento model autosedačky po prvý krát v rámci značky využíva systém úchytov Maxi-Cosi, takže ju hravo pripevníte pomocou adaptérov na väčšinu kočíkov.

Nedávno som na podobnú otázku odpovedala:

Cybex Talos S Lux je nekorýtkový model, tak ako aj Britax Smile III. Má jednoduchý a čistý dizajn. Jeho mínusom je vyššia váha konštrukcie s nasadeným športovým sedadlom, a to až 14,2 kg. Plusom zase priestrannejšie sedadlo a jednoručné skladanie spolu s nasadeným sedadlom.

Ak Ti mám vybrať z týchto modelov, tak radšej siahni po Britax Smile III. Je ľahší, čo časom oceníš.

Chystáš sa na kúpu kočíka z bazáru, tak si nezabudni pozrieť naše MK video: „Kočík z bazára. Na čo si dať pozor?"

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally