Je na dedinu vhodnejší Joolz Geo2 alebo Bugaboo Fox 3?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre druhé bábo. Žijem na dedine, takže budeme každý deň zdolávať aj terén.

Je pre nás vhodnejší Joolz Geo2 alebo Bugaboo Fox 3?

Ďakujem

Ahoj,

Joolz Geo2 je oproti Bugaboo Fox 3 priestrannejší, no aj váhovo ťažší. Jeho mínusom je však nižšia - iba 15 kg nosnosť špotového sedadla. Síce majú veľkosťou podobné kolesá, no materiálmi sa výrazne líšia. Geo2 má penové kolesá, ktoré sú slabšie mechanicky odpružené. Oproti nemu Fox3 má nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Tie sú naviac dvojito odpružené, takže nerovný terén sa s ním jednoznačne ľahšie a hladšie zdoláva.

Podobné sú si však väčšími rozmermi po zložení, keď ich obojručne zložíš.

Hlboké vaničky sú taktiež plné rozdielov. Fox 3 vyšiel na trh v tomto roku. Má zabudované všetky nové funkcie - panoramatické a ventilačné okná. Toto u bazárového modelu akým je Joolz Geo2 nenájdeš. S dostupnosťou dielov by som tiež začala rátať, pretože náhradné diely na Geo2 sa už pomaly vytrácajú z ponuky. Je to tým, že na trh bola tento rok uvedená jeho redizajnovaná podoba Joolz Geo3 Mono. O ňom a jeho funkciách si môžeš prečítať podrobný článok.

Ja by som Ti odporučila pozrieť si model Joolz Day+. Tento moderný full-size kombinovaný kočík je obvykle dodávaný so športový sedadlom aj vaničkou v balení a zároveň pripravený na pripojenie autosedačiek s koncovkou typu Maxi-Cosi pre vytvorenie plnohodnotnej 3v1 kombinácie. Novinkou Day+ je okrem vrecka na nánožníku vaničky aj jeho zvýšenie (predĺženie na výšku, takže lepšie tieni) aj pridanie úchytov na hračky pod strieškou (3), lepšie odklopiteľné madlá, stenčenie modernejších kolies v novom materiálovom prevedení pneumatík so vzduchovými komorami a aj odľahčeného košíka aj integrácia LED svetiel pre viditeľnosť v zhoršených svetelnách podmienkach - napríklad večer. Konštrukcia z hliníka spolu s nasadeným športovým sedadlom váži 13,3 kg, a je pre hladkú jazdu plne odpružená. Zložíš ju bez tlačidiel - skladanie teraz aktivujú postranné posúvacie páčky. Odľahčené bezúdržbové kolesá sú určené najmä do mesta. Na horších povrchoch ich dokážeš zaaretovať jednoduchým stlačením nohou bez potreby sa zohýbať. Pre jazdu v teréne je v ponuke náprava all-terrain s neotočnými prednými kolesami alebo možnosť dokúpenia nafukovacích pneumatík. Odkladací priestor nákupného košíka možno ešte rozšíriť dokúpiteľnou nákupnou sieťkou zavesenou na rúčku kočíka. Tento model by bol pre Teba a prostredie dediny to pravé orechové. Navyše ho môžeš zakúpiť aj z bazára a vydrží Ti dlho, pretože nosnosť jeho sedadla je 22 kg.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally