Je na cestovanie vhodnejší Joolz Aer alebo Ergobaby Metro+?

Zodpovedané
4. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík do lietadla a na cestovanie. Rozhodujem sa medzi Joolz Aer a Ergobaby Metro +. Od kočíka očakávam, že nebude hŕkať. Musí byť vhodný aj pre vyšších rodičov.

Ktorý z týchto dvoch spĺňa naše požiadavky?

Existuje aj vhodnejšia varianta?

Ďakujem

Ahoj,

obidva dva kočíky sú veľmi dobrou voľbou. O niečo málo vyšší je Joolz Aer. Ide o veľmi obľúbený model, ktorý má kvalitné spracovanie a na svoj typ má veľmi citeľné odpruženie. Chrbtová opierka sa nedá napolohovať do úplného ľahu. Myslím si, že u starších detí to nevadí, pokiaľ v kočíku nespia pravidelne. Madlo a predĺženie nožičkovej časti je nutné dokúpiť zvlášť. Ako nevýhodu vidím aj nemožnosť zloženia spolu s madlom.

Ergobaby Metro má úplný ľah aj polohovanie nôh súčasťou kočíka, ale nie je toľko odpružený. Takže záleží, čo u kočíka uprednostníš.

Ďalej odporúčam Easywalker Jackey, ktorý je asi jeho najväčší konkurent a má presne to, čo Aeru chýba. A to možnosť úplného ľahu, polohovanie nôh či madlá, ktoré je súčasťou kočíka. Navyše má vychytávku, kedy sa automaticky sám doskladá a je tiež veľmi dobre odpružený, takže zvládne aj nerovný mestský terén.

Ja osobne by som sa rozhodovala najviac medzi Joolz Aer a Easywalker Jackey.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia