Je lepší kočík Petite&Mars Royal Iron Green 2020 alebo Baby Design Wave?

Zodpovedané
9. dec 2021

Ahoj,

už dlhšie sa rozhoduje nad športovým kočíkom, ktorý by ma zaujal výzorom, no zároveň splnil moje nároky.

Páči sa mi Petite&Mars Royal Iron Green 2020 a Baby Design Wave. Do tejto farby kočíkov som sa zamilovala, ale nebránim sa ani inej pre chlapca a aj do tohto štýlu. Hľadám niečo ako tieto dva spomenuté športiaky.

Požiadavky:

  • aby bol aspoň do nejakého terénu a zvládol aspoň nevyhnutné horšie cesty na dedine, poprípade nejaká poľná cesta, či kamienky,
  • žiadna hrkálka a najradšej pokiaľ by sa ňou ani nestal,
  • XL strieška,
  • skladnosť,
  • aby po zložení samostatne stál a nemusel by sa ukladať na ležato,
  • Cena do 300€.

Mám stredne veľký kufor a potrebujem vedľa neho zmestiť aj psíka takže niečo spratnejšie.

Ktorý z týchto dvoch by si viac odporúčala?

Je ešte nejaký iný, ktorý vieš odporučiť?

Ďakujem

Ahoj,

obidva kočíky majú veľmi zaujímavý dizajn.

Moja ruka by siahla po Baby Design Wave pre jeho kolesá. Všetky štyri sú odpružené a zároveň typ kolies je z tvrdenej gumy. Takéto typy kolies lepšie znášajú aj zhoršené povrchy a neopotrebujú sa tak skoro.
Kolesá z tvrdenej peny sa na zhoršených povrchoch vedia rýchlo opotrebovať. Takýto typ kolies má Petite&Mars Royal, ktorý je svojou funkcionalitou určený skôr do mesta.

U týchto kočíkov však funkciu samostatného státia po zložení nečakaj, lebo ani jeden model ňou nie je vybavený.

Baby Design Wave

Petite&Mars Royal

Ak by som ti mala vybrať model, ktorý do bodky spĺňa tebou stanovené kritéria, tak sa skús skôr obzrieť za športovým kočíkom Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Tento otočný model je skvele vybavený a spratný. Navyše má jedno z najpriestrannejších športových sedadiel na trhu, dá sa v chrbtovej i nožičkovej časti sklopiť až do ľahu. Súčasťou je aj vyššie umiestnené detské madlo. XXL strieška ochráni pred slnkom či dažďom. V horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť. Koženková rúčka sa otáčaním dá prispôsobiť. Kočík zložíš jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje a samostatne stojaci po zložení. Veľmi pekné modely nájdeš aj tu na bazári MK a za veľmi slušnú cenu. Ak nie si ochotná kupovať kočík z bazáru, tak si trošku priplatíš. Jednoznačne za o čosi vyššiu cenu dostaneš primeranú kvalitu.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally