Je lepší kočík Graco TrailRider 2021 alebo Hauck Runner 2?

Zodpovedané
30. okt 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu športového kočíka. Keďže sme aktívna rodinka, chcela by som kočík, ktorý môžeme využiť do terénu, na behanie a pod.

Momentálne sa mi najviac pozdáva Thule Urban Glide 2, lenže je to finančne mimo náš rozpočet.

Preto by som sa chcela opýtať na porovnanie týchto dvoch kočíkov:

Graco TrailRider 2021 https://www.mall.sk/kociky-sportove-trojkolky/g...

Ktorý je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

po kompletnom porovnaní týchto dvoch modelov som dospela k záveru.

Ak chceš kočík do terénu a na behanie, tak neuvažuj o Graco TrailRider 2021. Tento model je stavaný do terénu, má fajn ručnú brzdu. Chýba mu polohovanie rúčky, je dosť blízko striešky po otvorení, takže sa ti ruka bude šúchať o brzdu. Tento model nemá stavané kolesá na beh a korčuľovanie. Má však stavané kolesá do lesného terénu. Ďalšou podstatnou nevýhodou je jeho vysoká váha 14,3 kg. Tú váhu pri prechádzke lesným terénom, behaní či korčuľovaní budeš výrazne cítiť a za chvíľu budeš unavená.

Hauck Runner 2 je spratnejší. Má nafukovacie pneumatiky, dobré odpruženie, veľké kolesá, čo už v jeho názve hovorí behaniu jasné áno. Je taktiež stavaný aj na lesný terén. Nevýhodou je, že nemá ručnú brzdu. Tá nie je až taká podstatná, pokiaľ nechceš prekonávať strmé zjazdy z kopca. Nízka váha 11,1 kg a spratnosť po zložení je tiež dôležitý parameter.

Hauck Runner 2

Skús si ešte pozrieť bazárový veľmi kvalitný model Baby Jogger Summit X3. Je veľmi dobrou voľbou v pomere kvalita/cena/výkon. Má všetky vlastnosti, ktoré potrebuješ pri behaní, turistike a aj do mesta je super spratný. Bazárové modely sa pohybujú od 300 eur, som teda v tvojej cenovej relácii, a jeho kvalitu zaručene pocítiš ty a aj dieťatko.

Baby Jogger Summit X3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally