Je lepší kočík Bugaboo Fox 2 alebo Joolz Day 3?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

v máji sa mi narodí tretie dieťatko a práve riešim dilemu ohľadom výberu kočíka. Keďže staršie deti majú už 14 a 11 rokov, po nich mi už nič neostalo.

Kocik plánujem mať len jeden, čiže žiadne golfky neskôr. Proste s nami bude rásť len tento jeden kočík. Bývame v meste a cesty máme normálne. Neplánujem nejako chodiť po horšom teréne. Čiže žiaden len.

Som dosť vysoká, mám 178 cm. Dcérka má už takmer 15 rokov a robí si veľké plány, že bude kočíkovat aj ona. Takže musí byť taký, aby pasoval obom.

Mám dvoch favoritov:

Pri Bugaboo Fox 2 sa mi páči, že je taký variabilný s možnosťou výmeny textílií. Ale príde mi taky dosť masívny.

Aké vajíčko by si k nemu zvolila?

Takto poskladaný kočík s vajíčkom budeme využívať pomerne často, keďže svokrovci bývajú dosť ďaleko a budeme ich často navštevovať aj na cca 3 dni.

Joolz Day 3 je taký kompaktný. Strašia ma, že konštrukcia je háklivá na oškretie a textílie rýchlo blednú. Navyše nie je možnosť výmeny striešky ako pri Bugaboo Fox 2.

Dzajnovo sa mi viac páči Joolz Day 3 a praktickejší Bugaboo Fox 2.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku rozdielov medzi Bugaboo Fox 2 a Joolz Day 3 som nedávno odpovedala v mojej poradni tu.

Z mojej osobnej skúsenosti ti viem povedať toto. Niekedy je lepšie nedať na veľa rád, prípadného čítania recenzií. Niektoré sú veľmi protichodné. A viac ako pomôžu, skôr zamotajú hlavu. Niekedy je lepšie počúvnuť svoj vlastný inštinkt. Ak máš možnosť kočíky si pozrieť a odskúšať priamo na predajni, je to veľké plus. Zároveň sa sama rozhodneš, ktorý ti viac vyhovuje. Mne osobne sa páčia obidva. No z hľadiska dlhšieho používania, by som siahla po Fox 2.

Ja osobne by som určite volila bezpečné vajíčko značky Cybex alebo Concord. Mám ich obe odskúšané pri mojich deťoch a sú to topky, hlavne čo sa bezpečnosti a pohodlia dieťaťa týka.

Ak som ti nepomohla, skús mi napísať opäť. Určite sa pripomeň, nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally