Je kočík Petite&Mars Grand II dostatočne kvalitný?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

vyberáme kočík pre bábätko, ktoré sa narodí na konci mája alebo začiatku júna. Rodičia chcú kúpiť kočík ako vianočný darček, tak si robíme prehľad.

Finančne by sme sa veľmi chceli zmestiť do 400 eur a potom už len investovať do športového kočíka. Keďže máme rodiny ďaleko, budeme často cestovať. Preto by som chcela kúpiť rovno trojkombináciu.

Našla som kombinovaný kočík Petite&Mars Grand II Platinum Indigo. Má len 1 vaničku, ktorá sa dá zdvihnúť do športovej časti. Dôležité je pre mňa aj vajíčko, keďže aj to budeme často využívať.

Som prvorodička a je také obrovské množstvo variant a rôznych druhov, že sa v tom už strácam.

Vyhovoval by nám Petite&Mars Grand II?

Vieš poradiť aj iný kočík v tejto cenovej relácii s vlastnosťami, ktoré som uviedla?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Grand II je cenovo dostupný kočík pre nenáročných rodičov, ktorí potrebujú skladný a šikovný kočík. Má typ sedadla 2v1. To znamená, že jeho hlboká nadstavba sa potiahnutím za pásy zmení na športové sedadlo. Takéto kočíky bývajú priestorovo menšie, no sú medzi nimi aj terénne výnimky ako je napr. TFK Mono.

Grand II je vďaka kombinácií tvrdšieho odpruženia a materiálu kolies určený do mesta.

Pri výbere kočíka je potrebné, aby si sa zamerala na tieto najdôležitejšie funkcie a vlastnosti, ktoré od neho očakávaš:

  • Terén, v ktorom sa najčastejšie pohybujete (závisia od toho vhodné kolesá a odpruženie).
  • Typ kočíka (dvojkombi, cestovný, športový).
  • Funkcie, ktoré uprednostňujete (otočnosť sedadla, farba, teleskopická rukoväť, atď.).
  • Váha kočíka - najlepšie uviesť číselnú hodnotu do.
  • Ostatné maličkosti, ktoré by kočíku nemali chýbať, ale prežijete bez nich (nánožník, držiak na pohár, reflexné prvky).

Prečítaj si naše články, ktoré Ťa uvedú do témy. Sú v nich aj podrobné videá.:

Z kočíkov, ktoré často v poradni odporúčam v Tvojej cenovej relácií spomeniem napríklad Zopa Quest, Zopa Move Cross, Britax Strider M (mestský) alebo Britax Smile III. Väčšina z nich je vďaka svojmu odpruženiu a materiálu kolies vhodná aj na dedinu. Zároveň majú priestranné športové sedenie, ktoré je vhodné pre deti do 22 kg. Plus majú väčšiu výšku chrbovej opierky, takže vydržia do 3 - 4 rokov dieťaťa.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally