Je kočík Moon N ° ONE vhodný pre prvorodičku?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere kočíka. Čakám prvé bábätko, takže celé vyberanie kočíka je pre mňa španielska dedina. Zatiaľ sa mi páči novinka Moon n.one 2.0.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Požiadavky:

  • dvojkombinácia,
  • aby vanička nebola príliš malá,
  • aby kolieska vydržali aj trošku štrkovejšiu cestu.

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že ťa môžem uviesť do sveta kočíkov. Nedávno som podobne odpovedala jednej mamičke. A myslím si, že moje rady by pomohli aj tebe. Môžeš si ich prečítať priamo tu .

Určite tam nájdeš tie najdôležitejšie kritériá, ktoré by si mala zvážiť pri výbere toho najlepšieho kočíka pre teba.

Poďme sa ale pozrieť na tvoju otázku. Ak hľadáš kočík, ktorý má vydržať aj trošku štrkovejšiu cestu, tak model Moon No. One nie je pre teba určený. A to práve pre jeho nevhodné kolesá, ktoré sú z tvrdenej gumy. Takéto kočíky sú určené pre mestských rodičov a mesto z kvalitnými rovnými povrchmi. Inak by to bol veľmi dobrý a kvalitný výber.

Moon No. One

Skús sa však pozrieť na jeho kolegu Moon Relaxx Edition. S jeho nafukovacími kolesami poskytuje maximálne odpruženie aj pri jazde v teréne. Takže so štrkovou cestou si hravo poradia. Taktiež ho môžeš zakúpiť aj v o čosi lacnejšej variante Moon Relaxx Basic. Ten má kolesá bezúdržbové nenafukovacie umelé plnené tvrdenou penou. V pohode zvládnu štrkovú cestu, len tam hrozí riziko rýchlejšieho zničenia kolies. Má o triedu horší matrac (penový) a pri hlbokej korbe chýba vetracie okienko. Koženkové madlá sú hladké, bez prešitia.

Moon Relaxx Edition

Moon Relaxx Basic

Prípadne si pozri aj Moon Rocca Edition. Hlboká vanička je dizajnová, kvalitný materiál použitých látok, priestranná pri vnútorných rozmeroch 78 x 32 cm, použitý samozrejme kvalitný detský matrac, XL strieška. A nesmiem zabudnúť spomenúť otvor s vetracím okienkom na magnet/zips. A jeho športová časť má odpruženie všetkých štyroch nafukovacích kolies. Čiže zvládne aj mierny terén a dieťatko to nepocíti. Nosnosť 22 kg - výrobca uvádza 0 -3 roky, vnútorný priestor športovej časti sa dá zväčšiť pomocou potiahnutia nadol nánožníka. Je to otočný model, možnosť úplného ľahu, XL strieška, veľký nákupný košík, brzda nášľapná stlač/stlač, stupienok pre dieťa. Skladanie jednou rukou, po zložení sám stojí. Za mínus považujem jeho trošku väčší rozmer po zložení, podotýkam že sa skladá aj so športovou časťou. Mne osobne chýba teleskopická rúčka. Inak je to fantastický model vhodný aj pre teba.

Moon Rocca Edition

Dúfam, že som ti pomohla. Ak budeš potrebovať bližšie poradiť, tak mi neváhaj opäť napísať. Ale nezabudni sa pripomenúť nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally