Je kočík Cavoe Ideo vhodný pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
15. júl 2022

Ahoj,

mám dvojročné dvojičky a kočík Bugaboo Donkey 3. Kočík je super, ale už s ním nevládzem pri plnom naložení.

Hľadám teda alternatívu. Ideálne mono kočik, ku ktorému je možné pridať skejt pre druhé dieťa. Kočík používame už len na nutné presuny (ihrisko, keď ideme mimo domu niekam ďalej tak ako poistku a pod), takže také to klasické dvojičkovské hebedko nám už netreba.

Cavoe značku vôbec nepoznám, ani som o ňom moc na nete nenašla. Ideo sa mi veľmi páči dizajnom. Nosnosť uvádzajú do 22 kg, ide do sedu aj ľahu. A čo je hlavné - je lahučký.

Na zimu kolesá asi moc nebudú, ale u nás v Bratislave tona snehu nikdy nebýva.

Dá sa k tomu kočíku pripnúť skejt?

Ďakujem

Ahoj,

Ja osobne by som pre dvojročné dieťa už nekupovala otočný kočík. Otočné sú menej priestranné a aj ich hmotnosť je vyššia.

Cavoe Ideo vyzerá na prvý pohľad veľmi dobre. Má krásny dizajn, dostupnú cenu, kvalitné kolesá, výškovo nastaviteľnú striešku a super je aj možnosť otočenia sedačky priamo na podvozku. Najväčšiu nevýhodu vidím v rozmeroch sedačky, predovšetkým v jej šírke. Má totiž iba 31 cm, čo nemusí pre väčšie deti stačiť. Tento typ kočíkov je vhodný do tých do 2 – 2,5 rokov. Ak teda chceš kočík až do konca kočíkovacieho obdobia, tak by som ho nevolila.

Osobne by som odporučila skôr Bugaboo Bee 6. Resp. jeho staršie bazárové modely - Bugaboo Bee 5, Bugaboo Bee 3. Tie sa dajú zohnať za dobrú cenu. Ide tiež o otočný model a oproti Cavoe majú priestrannejšiu sedačku. Hoci je to otočný model, tak rozmery má veľmi dobré a vydrží naozaj dlho – striešku aj hĺbku sedenia je možné prispôsobiť dieťaťu. Pripojíš k nemu aj originálny skejtík so sedátkom.

Z tých neotočných odporúčam Babystyle Oyster Zero, ktorý má extra priestrannú sedačku a dlhú predlžovaciu striešku. Je možné k nemu pripojiť ako originálny skejt, tak aj univerzálny. Napríklad Zopa Segboard alebo Lascal Buggyboard.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia