Je kočík Baby Jogger City Mini Double vhodný do terénu?

Zodpovedané
13. júl 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom Baby Jogger City Mini Double.

Je súrodenecký kočík Baby Jogger City Mini Double naozaj vhodný do terénu?

Kolieska mi pripadajú maličké - všetky majú 20 palcov. To je ako predné kolieska u
Valco Baby Snap Duo.

Dá sa nejako riešiť chýbajúce polohovanie nožičiek?

Aký je to podľa Teba kočík - výhody/nevýhody?

Ďakujem

Ahoj,

starší model Baby Jogger City Mini Double (alebo novší Baby Jogger City Mini2 Double) s dvojitými kolesami vpredu je skôr mestský typ kočíka. Ľahký terén zvládne, ale na nejaké častejšie prechádzky v prírode alebo po náročnejšom povrchu nie je. A to aj kvôli materiálu kolies, ktoré sú penové. Plusom je určite dobrá ovládateľnosť, ľahká hmotnosť, skladnosť a hlavne jeho priestranné sedenie s dlhou ložnou plochou. Chýbajúce polohovanie nôh sa dá vyriešiť jeho dokúpením. Odporúčam zákazkové šitie Lu-Via.

Do terénu by som odporučila skôr Baby Jogger City Mini GT Double. Ten sa líši odolnejšími kolesami, ktoré sú gumové a majú penovú výplň. Aj keď sú kolesá menšie, tak jazdné vlastnosti sú veľmi dobré.

Variantom môže byť aj jeho novší model Baby Jogger City Mini GT2 Double. Má polohovanie nôh a je ešte lepšie odpružený. Oproti staršiemu modelu GT má odpružené aj zadné kolesá.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia