Je do terénu vhodnejší kočík Petite&Mars Trails 2v1 alebo Baby Design Lupo Comfort?

Zodpovedané
30. aug 2022

Ahoj,

obzerám sa po nejakej dvojkombinácii do terénu. Kočík skladať a prevážať neplánujem, na cesty mám iný.

Zatiaľ sa rozhodujem medzi Petite&Mars Trails 2v1 a Baby Design Lupo Comfort. Uvítam aj iný tip, resp. radu.

Ďakujem

Ahoj,

ak by som sa mala rozhodnúť, tak Baby Design Lupo Comfort nevolím. A to pre jeho vysokú váhu s nasadením športovým sedadlom - 14,9 kg a nízku nosnosť športového sedadla, ktorá je iba 15 kg. Plusom sú jeho nafukovacie kolesá a dvojité odpruženie. Tento model sa dopredáva, pretože výrobca ukončil výrobu. Takže musíš zvážiť menšiu dostupnosť náhradných dielov.

Za to Petite&Mars Trails je nový model tohoto roka. Má odolné PU kolesá, čo je skratka pre kolesá z tvrdenej gumy. Tie sú vhodné skoro na všetky terény. Sú odolné voči oderu a dlho vydržia. Trails má zároveň dvojité odpruženie, takže zvládne aj nerovný terén. Nosnosť športového sedadla je 22 kg. A jeho váha je 11,2 kg, takže patrí k tým ľahším. Plusom je 52 cm dĺžka chrbtovej opierky, ktorá je oproti Lupo väčšia. Teleskopická rodičovská rukoväť sa dá nastaviť vo výške od 95 do 102 cm, čo je praktické pre stredne vysokých rodičov (150 - 165 cm). Ak ste s partnerom vyšší, tento model nebude pre Vás ten pravý orechový. To by som Ti potom odporučila skôr siahnuť po modeli Zopa Quest. Ten má výšku rukoväte o 3 cm vyššiu.

Ak ti ale nevadí vyššia váha kočíka, tak si pozri model Baby Design Husky XL. Má nafukovacie pneumatiky a dvojité odpruženie kolies. Jeho sedadlo športovej časti je priestranné a unesie 22 kg dieťa.

Podobným modelom je aj Baby Design Bueno2. Ten má bezúdržbové kolesá s ktorými defekt nehrozí. Navyše pre rok 2022 vyšiel v dizajnových prešívaných strieškach.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally