Je do terénu lepší kočík Petite&Mars Royal alebo Baby Design Wave?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík do horšieho terénu, na dedinu, poľnú cestu, rolu, štrkovú cestu. V kamennej predajni mi bol poradený Petite&Mars Royal alebo Baby Design Wave. Neviem sa rozhodnúť. Píše sa, že sú skôr mestské. Inak spĺňaju všetky požiadavky.

Moje požiadavky:

  • odpružený,
  • predĺžená strieška,
  • úplný ľah,
  • zelená farba,
  • otočnosť by bola bonus,
  • preferujem z druhej ruky do 200 eur.

Ktorý z nich zvládne mnou požadovaný terén?

Ďakujem

Ahoj,

jedná sa naozaj skôr o mestské kočíky. Avšak majú dobré odpružené aj kolesá, takže občasný terén zvládnu, aj keď primárne na to určené nie sú. Ak by si chcela viac terénny kočík, tak môžem odporučiť napríklad Baby Jogger City Mini GT, ktorý si úžasne poradí aj s terénom. Sama mám jeho novší model a nemôžem si ho vynachváliť!

Ďalej môžem odporučiť aj cenovo výhodný Hauck Runner 2, ktorý má veľké nafukovacie kolesá. Bohužiaľ, ale nie je v zelenej farbe.

Ale späť k Tvojmu výberu. Oba kočíky sú veľmi podobné, majú porovnateľné odpruženie, takže v jazdných vlastnostiach nebude žiadny citeľný rozdiel. Nájdeš u nich tiež dlhú predlžovaciu striešku, úplný ľah, nastaviteľnú rukoväť a rovnaké kolesá. Rozmerovo sú na tom veľmi dobre (ložná plocha je dlhá cez 90 cm), takže sa do nich zmestí pohodlne aj väčšie dieťa. K obom kočíkom dostaneš bohaté príslušenstvo, napríklad mäkkú dizajnovú vložku, nánožník a u Petite&Mars Royal je to navyše aj prebaľovacia taška.

Ja osobne by som sa najviac prikláňala k Baby Jogger City Mini GT.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia